Tuesday, March 31, 2015

20 правил маркетингу Павла Берновіча

СТАТТІ ПО МАРКЕТИНГУ

Будь-який бізнесмен хоче отримати для себе максимум вигоди від кожної секунди свого існування, але не всякий отримує. Будь маркетолог хоче отримати для себе і своєї компанії максимум вигоди від кожної секунди свого існування, але не всякий отримує. Чому так, чому одні отримують максимум, а інші не отримують максимум? Деякі думають, що все залежить від удачі. Інші думають, що все залежить від кількості грошей. Треті думають, що все залежить від кількості зв'язків. Всі ці точки зору мають право на існування. Від вище зазначеного дійсно багато залежить, багато чого, але не все. Є ще один чинник, який максимально впливає на результат. Він був виявлений в результаті досліджень. Були проведені спеціальні дослідження, які показали, що максимум отримують ті бізнесмени і ті маркетологи, які у своїй діяльності керуються правилами маркетингу. Нижче представлені правила маркетингу від яких залежить, який результат і яка прибуток від маркетингу буде отримана. Якщо вони будуть дотримуватися, то результат буде максимальний, якщо ні, то мінімальний.

Правило маркетингу №1. Завжди йди до кінця. Той, хто готовий йти до кінця, має більше шансів на успіх.

Правило маркетингу №2. Ніколи не здавайся. Якщо здаси, то краще тобі точно не буде, а якщо не здаєшся, є шанси на успіх, адже китайська приказка говорить: "Спокуса здатися буде особливо сильним незадовго до перемоги".

Правило маркетингу №3. Прагни комфортною і стабільною позиції на ринку, але не чіпляйся за неї. Ринок - це не те місце, де потрібна постійна стабільність і комфорт. Ринок - це місце, де потрібен креатив, тільки креатив рухає ринком.

Правило маркетингу №4. Працюй тільки з тим товаром, який вмієш продавати. Кожен повинен займатися своєю справою.

Правило маркетингу №5. Ризикуй тільки в екстрених ситуаціях на ринку. У звичайних ситуаціях заздалегідь запланованого обсягу того, що хочеш отримати від ринку. Отримав - вставай і йди з ринку.

Правило маркетингу №6. Чи не літай у хмарах. Ринки перебувають на Землі, тому польоти в хмарах не допоможуть.

Правило маркетингу №7. Завжди будь готовий до гіршого, бо це мобілізує. Навіть якщо гірше і трапиться, то це не викличе психологічну травму і можна буде спокійно йти далі. Падають всі, але встають і знову йдуть - тільки Великі.

Правило маркетингу №8. Не прагни обійняти НЕ обійми, бо це неможливо. Ринок влаштований так, що результат на ньому можна отримати тільки поступово.

Правило маркетингу №9. Завжди думай про хороший відпочинок. Хворий чи мертвий ти нічого не зможеш зробити на ринку.

Правило маркетингу №10. Аналізуй всі і завжди. Аналізування відмінно розвиває ринкове мислення. Ринкове мислення - це необхідна умова для того, щоб проводити постійне розширення ринку збуту .

Правило маркетингу №11. Плануй маркетинг і пам'ятай, що план - це не просто необов'язковий список пунктів на папері, а конкретне намір вчинити ці дії.

Правило маркетингу №12. Постійно рухайся на ринку, тому що ринок - це хвиля. Щоб мати успіх треба постійно бути на гребені цієї хвилі.

Правило маркетингу №13. Не використовуй ходи 2 рази. В одну лунку снаряд двічі не падає.

Правило маркетингу №14. Довіряй інтуїції. Дуже часто саме інтуїція може підказати найкраще рішення.

Правило маркетингу №15. Нікого не бійся на ринку. Є багато прикладів, коли програють і йдуть з ринку навіть найсильніші компанії.

Правило маркетингу №16. Завжди залишай простір для маневру на ринку, не замикай себе в кут.

Правило маркетингу №17. Не прагни все зробити самостійно. Віддати роботу іншій людині - це не означає розписатися в тому, що не можеш її зробити самостійно. Це всього лише означає, що у тебе є важливіші справи.

Правило маркетингу №18. Якщо є проблеми - вирішуй їх тоді, коли вони з'являються, а не відкладай у довгий ящик з метою колекціонування. Будь-яку проблему можна вирішити, але вирішити клубок проблем майже нереально.

Правило маркетингу №19. Навіть якщо щось не виходить, не суди себе строго, бо дуже часто успіх залежить від удачі. Не вийшло один раз - спробуй ще раз. Удача завжди на стороні наполегливих людей.

Правило маркетингу №20. Використовуй правила маркетингу, тому що це єдина 100% гарантія того, що будеш діяти в своїх інтересах.

Перераховані вище правила маркетингу працюють. Перевірено особисто і не тільки мною. Але вони працюють тільки тоді, коли дійсно використовуються, вони працюють тільки в тому випадку, якщо з ними працювати, вони дозволяють створити бізнес нового покоління . Як працювати з правилами маркетингу? Все просто. Це робиться в 4 кроки. Перш за все, правила маркетингу треба уважно прочитати і зрозуміти. Потім їх треба роздрукувати. Після цього правила треба повісити на видному місці. Ну і четвертий крок - читати правила маркетингу хоча б раз на місяць, щоб вони не забувалися. Якщо все зробити, як належить, то результат не змусить себе чекати.

Взаємодія маркетингу і продажів приносить прибуток

СТАТТІ ПО МАРКЕТИНГУ
    СТАТТІ З ПРОДАЖІВ

Все точно знають, що продажі приносять гроші, тому що гроші приходять саме від них. Ніхто, правда, не аналізує, скільки реально прибутку дають продавці і чи дають взагалі, але гроші йдуть від них напевно, а значить, користь помітна. Користь від маркетингу особливо в плані грошей не так очевидна. Вважається, що маркетологи гроші не приносять, а тільки просять, хоча насправді це далеко не так і про це трохи нижче. Тим більше не зрозуміло, як може принести гроші взаємодія маркетингу і продажів, адже одні витрачають, інші приносять, а це протиріччя. У реальності така взаємодія є і воно дуже навіть ефективне. Наприклад, якщо окремо продажу приносять 10000 $, а окремо маркетинг 10000 $, то в сумі вони дадуть 20000 $. Але якщо йде взаємодія маркетингу і продажів, то в сумі вони дадуть вже не 20000 $, а 30000 $. Маркетинг впливає на віддачу від продажів, а продажі впливають на віддачу від маркетингу. Це означає, що взаємодія маркетингу і продажів - це синергія, при якій 2 + 2 = 5. Отримати такий результат можна, тільки якщо організувати активну взаємодію маркетингу і продажів. Як це зробити? Про це якраз і говоритися далі.

Отримати активну й ефективну взаємодію маркетингу і продажів можна тільки в тому випадку, якщо мати прокачаного продавця і прокачаного маркетолога, а також якщо дотримуватися правила маркетингу . Прокачаний продавець максимізує обсяг продажів за рахунок того, що в нього втілена ідея, відповідна товару, який він продає. Він може суттєво збільшити обсяги продажів, аж до того, що кожен клієнт, що зайшов в магазин, піде з покупкою, а деякі можуть піти з двома і навіть трьома покупками. Однак прокачаний продавець працює тільки з тими, хто зайшов в магазин. З тими, хто в магазин не зайшов, він не працює, тому що у нього немає доступу до них. Відповідно, прокачаний продавець за рідкісним винятком може збільшити кількість людей, які зробили покупку, іншими словами він може збільшити відсоток конверсії, але от збільшити потік людей, що заходять у магазин, йому навряд чи вдасться. Таким чином, ми приходимо до висновку про те, що прокачаний продавець повинен мати помічника, який збільшує потік відвідувачів, а таким помічником є ні хто інший, як прокачаний маркетолог. Прокачаний маркетолог - це такий маркетолог, в якого впроваджена ідея товару, який він продає. Прокачаний маркетолог дозволяє зрозуміти для чого потрібен маркетинг .

Прокачаний маркетолог і прокачаний продавець повинні працювати у зв'язці, тому, що для того щоб продавець міг продати, необхідно, щоб маркетолог створював мотивацію у клієнтів. Така зв'язка - це і є бізнес нового покоління . Створена мотивація призведе покупця в магазин, і тут з ним вже буде працювати продавець. Без мотивації, ніхто ніколи в житті не піде в магазин, точно так само, як автомобіль з порожнім баком нікуди не зможе поїхати. Для всього потрібна енергія, причому до людини енергія точно також застосовна, як і до механізмів з тією лише різницею, що у механізмів механічна енергія, а у людей біологічна. Енергія завжди має ідеальну природу, тобто енергія - це те, що створюється ідеєю. Відповідно для того, щоб створити мотивацію у людини, необхідно здійснити вплив на ідею з тим, щоб вона її згенерувала. Це досить просто. Для створення енергії потрібно просто зіштовхнути два носія однаковою ідеї. Один з таких носіїв у нашому випадку - це людина, тобто відвідувач магазину, а іншим носієм може бути все що завгодно, починаючи від рекламних матеріалів, закінчуючи товаром, продавцем або маркетологом. Продажі - це і є фактично процес створення у покупця енергії. Якщо це вдається, то буде покупка, якщо ні, то її не буде.

Приклад зіштовхування двох носіїв однакової ідеї і утворення енергії - це два магніти. Коли вони опиняються на певній відстані один від одного, вони починають відштовхуватися один від одного. З магнітом в процесі взаємодії нічого не відбувається, він залишається таким же, як був, а значить, не він виділяє енергію. Нічого іншого крім ідеї та елементів, з яких складається магніт, в ньому немає. Відповідно, раз не елементи магніту виділяють енергію, значить ідея, втіленням якої і є магніт, виділяє цю енергію. Таким чином, для того, щоб відштовхнути один шматок магніту, досить підвести до нього інший шматок магніту. В результаті цього відбувається взаємодія ідей і виділення енергії, яка і відштовхує магніти один від одного. Цей же механізм використовується і для створення мотивації у людини. Після того, як на людину, в якому втілена ідея, здійснили вплив об'єктом з такою ж втіленої ідеєю, у нього виникає енергія, причому цілеспрямована енергія, яка вказує, куди людині рухатися і навіщо.

Добре, коли ідея товару вже втілена в достатню кількість людей або взагалі в когось впроваджена. Однак іноді трапляється так, що ідея втілена в недостатня кількість людей, або взагалі не впроваджена ні в кого. У такій ситуації, скільки не вплине на людину, в якої не втілена потрібна нам ідея, мотивація у нього не виникає і магазин він не піде. Ця ситуація часто спостерігається в природі. Якщо, припустимо, впливати на магніт деревом або магнітом на дерево, то енергія не виникає, тому що в магніті не втілено ідея дерева, а в дерево не втілена ідея магніту. Відповідно, не відбувається взаємодія двох однакових ідей і не відбувається генерація мотиваційної енергії. У цій ситуації для того, щоб збільшити потік відвідувачів, маркетологу потрібно попрацювати над тим, щоб втілити ідею в потрібну кількість людей. Після того, як ідея буде втілена, потік клієнтів збільшитися, а значить, збільшиться і обсяг роботи у продавців, а значить і обсяг продажів, правда тільки в тому випадку, якщо ці продавці прокачані і тільки в тому випадку, якщо йде активна взаємодія маркетингу і продажів.

Є ще одна ситуація. Вона полягає в тому, що ідея впроваджена, але не втілена в людину. Якщо ідея не втілена в людину, то людина її відчуває, але не усвідомлює, а значить, не знає, як реагувати в той момент, коли йде активізація ідеї. Відповідно, домогтися від людини, в якого ідея лише впроваджена потрібного нам поведінки не вийде. Він буде лише відчувати, що чогось хоче, але не знає чого. У цьому випадку, вирішити питання можна, тільки якщо перевести ідею зі статусу «впроваджена» у статус «втілена». Втілення ідеї - це вливання суті ідеї в людини. Впроваджена ідея створює, немов порожню матрицю, порожня посудина в людині, який треба заповнити ідеєю. Заповнюється цей посудину через інформацію, тому як інформація - це елемент ідеї. Електрони, протони, нейтрони - це елементарні частинки матерії, а інформація - це свого роду елементарна одиниця ідеї. Відповідно втілити ідею можна тільки шляхом передачі людині інформації, що стосується даної ідеї, тобто передати людині елементи, з яких він у собі збере ідею. Тільки після того, як ідея буде повністю зібрана, людина її усвідомлює і буде реагувати потрібним нам чином тоді, коли ми здійснюємо вплив на ідею. Втіленням ідеї в нормі якраз і займається прокачаний маркетолог. Підсумком всього цього є прибуток від маркетингу .

Виходить, що маркетинг і продажі повинні працювати в тісній зв'язці: маркетолог створює клієнтів, а продавець їх витрачає. Чим більше клієнтів створив маркетолог, тим більше їх може витрачати продавець. До слова маркетолог тим і приносить гроші, що створює клієнтів. Знаючи це легше зрозуміти потрібен чи ні маркетинг бізнесу . Витрата споживачів в даному випадку - це перетворення відвідувача в покупця. Тільки максимально ефективна спільна робота продавця і маркетолога, яка можлива тільки у випадку, якщо є активна взаємодія маркетингу і продажів, здатна зробити обсяги продажів максимальними. При цьому, як уже було сказано вище, продавець, буде ефективним тільки в тому випадку, якщо він прокачаний потрібної нам ідеєю, тому що тільки прокачка може втілити в нього ідею і тільки після прокачування він почне її поширювати. В принципі те ж саме стосується і маркетолога. У нього теж має бути впроваджена потрібна ідея, інакше він не зможе її передати людині і перетворити того в клієнта. Хочете навчитися прокачувати продавця і маркетолога, щоб вони перетворювали відвідувачів у клієнтів? Вивчайте ноомаркетінг і читайте статті з маркетингу . Це дасть вам потрібні знання. Не хочете займатися всім цим самостійно? Звертайтеся до фахівців.

Невидима рука ринку. Як її потиснути і стати їй другом?

СТАТТІ ПО МАРКЕТИНГУ
    СТАТТІ ПРО БІЗНЕСІ

Є думка, що все в ринковій економіці добре, крім самого ринку. Чому? Тому, що ринок не піддається контролю, навпаки, ринку треба підкорятися, під нього треба підлаштовуватися, його думка треба враховувати. Необхідність підкорятися не подобатися бізнесменам, які звикли, що їм всі підкоряються. Тим більше неприємно підкорятися незрозуміло чому і кому, адже ринок структура абстрактна. Але нічого не залишається робити, доводиться підкорятися, тому, як якщо не підкорятися ринку, то вилетіти з нього можна дуже легко і дуже швидко. Якщо бути точніше, то є так звана невидима рука ринку і підкорятися потрібно саме їй, тому що насправді саме вона управляє ринком. Вона фактично визначає рівень попиту, рівень конкурентоспроможної ціни, характеристики товарів, ціну, мотивує покупців купувати. Можна сказати, що саме невидима рука ринку задає тренди на ринку. Відповідно з нею краще дружити. Але чи можлива дружба між бізнесменом і невидимою рукою ринку? Чи можна потиснути невидиму руку ринку і заручитися її підтримкою? Можна, але тільки якщо володіти ноомаркетінгом, адже ноомаркетінг робить невидиму руку ринку видимою. Більш того, за допомогою ноомаркетінга можна не тільки потиснути цю руку, але й стати їй другом, в результаті чого ноомаркетінг - це основа успішного бізнесу .

Що таке ринок з точки зору ноомаркетінга? З точки зору ноомаркетінга ринок - це структура, в основі якої лежить ідея. У нашому випадку це ідея, що лежить в основі конкретного товару. Якщо товар автомобіль, то значить ідея, що лежить в основі автомобіля. Якщо це мобільний телефон, то значить ідея мобільного телефону. Відповідно ідея конкретного товару - це і є невидима рука ринку даного товару. Невидима рука ринку завжди працює виключно у своїх інтересах. Вона благоволить тим починанням, які її розвивають, і руйнує ті починання, які не дають їй розвиватися. Вона визначає попит на товари. Він дорівнює кількості людей, в яких впроваджена ідея даного товару. Якщо кількість носіїв ідеї даного товару становить 99999 людей, то попит дорівнює саме цій величині. Чи не більше, не менше, рівно 99999 одиниць товару потрібно ринку. Якщо на ринку буде запропоновано 100000 даних товарів, то один ніколи не буде проданий. Хочете продати більше товарів? У цьому випадку треба впровадити ідею в більшу кількість людей і організувати ефективне взаємодія маркетингу і продажів щоб підсилити ефект. Поки ідея не впроваджена в людини, невидима рука ринку не може на нього впливати і мотивувати його придбати Ваш товар.

Невидима рука ринку в свою чергу створює пропозицію і дозволяє отримувати прибуток від маркетингу . Вона мотивує носіїв даної ідеї, які можуть виробляти товари, їй відповідні, займатися їх виробництвом. Саме з цієї причини люди створюють підприємства, а не тому, що хочуть заробити гроші. Відповідно фактично ми маємо два класи носіїв даної ідеї: споживачі і виробники. Споживачі - це ті в кого ідея впроваджена, але ще не розвинена. Виробники - це ті в кого ідея впроваджена і розвинена. З цієї причини і вплив різне. Будь-яка людина, який розвинув в собі ідею даного товару, може стати його виробником. При цьому і ціну на товар теж можна сказати встановлює невидима рука ринку. Точніше вона визначає цінність товару для виробників і споживачів. Далі вже на підставі відчуття цієї цінності споживачі визначають, яку ціну вони готові заплатити за товар. Виробники в свою чергу визначають, за яку ціну вони готові продавати товар. Без невидимої руки ринку відчуття цінність не могла б сформуватися. Відповідно важко було б призначити і ціну. Наприклад, якщо носіїв даної ідеї як споживачів є 5000, а виробники запропонували їм 10000 товарів, то цінність товару падає. Це відчуває споживач і в результаті він уже не готовий платити високу ціну за товар. Навпаки, у випадку, якщо є 5000 споживачів і 500 товарів, то їх цінність зростає, і споживач вже готовий платити більше.

Отже, невидима рука ринку - це цілком конкретна структура, в основі якої лежить ідея. Правда це не така ідея, яка впроваджена в споживача або виробника, а ідея іншого, більш високого рівня. За своєю суттю вона така ж, але сильніше і могутніше тієї, що впроваджена в виробника або споживача. При цьому вона не має носія і це робить її всюдисущої. Це можна так сказати не проста ідея, а суперідея. Якщо споживач знаходиться в конкретному місці, виробник теж, то суперідея, що лежить в основі ринку - знаходиться скрізь. Тим самим вона впливає на своїх носіїв на відстані. І тут виникає логічне запитання, а чи можуть носії звичайної ідеї впливати на суперідеї? Звичайно ж, можуть. Носій нерозвиненою ідеї або іншими словами споживач може повідомити їй про те, що йому потрібен товар, відповідний цій ідеї. Далі вона вже передає цю інформацію виробникові, мотивує його виробляти більше товарів. Виробник отримує її через інтуїцію. На підставі інформації від суперідеї виробник приблизно знає, скільки товарів потрібно ринку. У свою чергу, виробник може повідомити суперідеї про те, що він може виробляти більше товарів, і йому потрібні споживачі. Суперідея автоматично впроваджується в людей, які їй підходять, і створює тим самим нових споживачів. Правильний початок бізнесу якраз і полягає в тому, щоб її створити.

Суперідея або іншими словами невидима рука ринку - це посередник між виробником і споживачем. Без неї вони не змогли б знайти спільну мову і повідомити один одного про себе, тому що знаходяться в різних місцях. Управлінням суперідея - це і є бізнес нового покоління . Суперідея - вона всюдисуща, тому для неї відстані, які розділяють споживача і виробника не є перешкодою. Але тут є одна проблема. Незважаючи на свою міць і силу, суперідея не є всемогутньою. Вона може впроваджувати себе в інших людей, вона може мотивувати їх розвивати її в собі. Але люди дуже часто настільки ледачі, що не хочуть самостійно розвивати в собі впроваджену в них ідею, бо треба багато думати. Думати багато людей не люблять або не мають на цей час. Готові елементи ідеї для того, щоб її розвинути вони б використовували, але от створювати їх самі не завжди хочуть. Тому не всі люди, в яких впроваджена ідея, стають споживачами, а значить, виробники не мають можливості виробити стільки товарів і послуг, скільки їм треба для прибуткової роботи. Виправленням цієї ситуації через створення відсутніх елементів та їх передачу потенційним споживачам можуть займатися виключно люди, які володіють маркетингом або краще ноомаркетінгом, тому як ноомаркетінг більш ефективний у цьому питанні.

Незважаючи на всю важливість і необхідність маркетингу, багато виробників і бізнесмени відмовляються від нього, вважаючи його чимось зайвим і непотрібним. Ось тут вони і роблять велику помилку, але їх можна зрозуміти. Справа в тому, що вони самі в собі розвинули ідею і більше того, створили товар їй відповідний. На підставі цього вони логічно вважають, що всі інші люди теж здатні і хочуть розвивати в собі ідеї. Але це не так. У реальності тільки 3-5% людей самостійно створюють необхідні для розвитку ідеї елементи і стають споживачами. Ще 10-20% людей самі використовують елементи, створені маркетологами, і теж самі перетворюють себе в споживачів. Решта людей, а їх переважна більшість, не хочуть і не можуть розвинути в собі ідею до такого рівня, щоб стати споживачами товарів і послуг. Допомогти тут можуть тільки маркетологи. Вони володіють інструментами, які перетворюють на споживачів навіть самих ледачих людей. Звичайно, цими інструментами можуть опанувати і виробники, якщо будуть читати статті з маркетингу , але в результаті вони самі стануть маркетологами, та й сидіти на двох стільцях незручно. Тому кожен повинен займатися своєю справою: невидима рука ринку і маркетологи працюють у зв'язці і створюють споживачів, виробники наймають цих маркетологів, а самі створюють товари, які потрібні цим споживачам. Таким виробникам невидима рука ринку сама запропонує потиснути себе і напроситися до них у друзі.

Маркетинг особистості на прикладі Майкла Джексона

СТАТТІ ПО МАРКЕТИНГУ
    СТАТТІ з брендінгу

Маркетинг - це чарівна паличка, яка може перетворювати «ніщо» в «щось». Вона може перетворювати на «щось» все, в тому числі і людей. Маркетинг робить з людей особистості. «Щось» відрізняється від «ніщо» наявністю бренду. «Ніщо» бренду не має, а ось у «щось» бренд є. Для того щоб перетворити людину з «ніщо» в щось застосовується маркетинг особистості. Саме він перетворює людину на особистість. Що таке бренд? Зазвичай під брендом розуміється якась торгова марка користується популярністю. Зовні воно в принципі так і виглядає, але якщо підійти до питання бренду професійно, то розуміти під брендом відому торгову марку вже не зовсім коректно. У реальності торгова марка - це тільки носій, вмістилище бренду, точно також як скляна пляшка є вмістилищем для напоїв або соків. Бренд - це щось більше, ніж просто торгова марка. Бренд - це образ, який генерується у свідомості людей щодо якогось об'єкта. Торгова марка є завжди, а от бренд виникає тільки в моменти, коли йде взаємодія двох однакових ідей в різних носіях. Поки йде взаємодія, є бренд, коли його немає, тоді немає і бренду.

За своєю суттю бренд - це фактично згусток енергії, якої заряджаються споживачі. Саме енергійність і дає бренду ту магічну силу, якою він володіє. Аналіз бренду це підтверджує. Завдяки енергійності бренд може притягувати до себе людей і утримувати їх. Завдяки бренду відбувається активне розширення ринку збуту . Знаючи це чарівне властивість бренду, розвинені компанії приділяють багато уваги створенню бренду. Але не тільки компанії приділяють багато уваги створенню бренду. Деякі особистості теж приділяють багато уваги своєму бренду. Для цього вони використовують маркетинг особистості. Завдяки маркетингу особистості вони перетворюють своє ім'я в бренд. Після того як ім'я стане брендом, на ньому можна заробляти грошей не менше ніж на товарах, які «прикрашені» торговою маркою, що стала брендом. При цьому, чим більше відоме ім'я, тим більше грошей можна заробити на цьому імені, причому не тільки коли носій цього імені ще живий, але і після його смерті. Доказом цьому служить Майкл Джексон. Він був популярний за життя і залишається таким після смерті, а все тому, що його ім'я стало справжнім брендом. Навіть після того як Майкл пішов з нашого світу у нього все ще залишається величезна армія шанувальників, готова купувати все, що має на собі заповітну напис «Майкл Джексон». Ось вона сила бренду! Створення сильного бренду - це першочергове завдання всіх, хто хоче заробити.

Ставитися до Майклу Джексону можна по-різному. Одні його любили, інші ігнорували, треті ненавиділи. Однак зараз мова не про ставлення до нього, а про те, що вивчення творчості та біографії Майкла Джексона - це дуже хороший спосіб вивчити маркетинг особистості і зрозуміти всю його міць, а також міць бренду та брендингу. Проект «Майкл Джексон» - прекрасний приклад дуже грамотного і якісного маркетингу особистості. Якби не було грамотного маркетингу особистості для просування цього проекту, якби не застосовувалися правила маркетингу , то навряд чи співак досяг би тих висот, які йому підкорилися. Це означає, що у нього був хороший керуючий з маркетингу або іншими словами хороший продюсер, який зумів перетворити Майкла Джексона в «ходовий товар». Звичайно, велику роль зіграв і талант самого співака. Його характеристики, такі як голос, хода, міміка теж зіграли велику роль у досягненні успіху. Але не вони як такі зробили його популярним, а те, що Майкл Джексон слідував певній ідеї, він виступав як інструмент розгортання цієї ідеї. Він навряд чи був самим собою на концертах, він повністю входив в образ, який відповідав ідеї, він транслював цю ідею через себе, немов проектор, через який прокручується плівка і в результаті виходить фільм.

Маркетинг особистості - це і є просування якоїсь ідеї за допомогою особистості. Майкл Джексон став хорошим ретранслятором цієї ідеї. Саме ідея, яку транслював Майкл Джексон, а не він сам, «заряджала» публіку, заводила її, надавала їй емоцій. Можна навіть сказати, що на концертах Майкл Джексон не був просто людиною, він був інструментом для поширення цієї ідеї і робив це максимально ефективно. Як видно, знову ж таки, як і в будь-якому іншому випадку в основі його феномена лежала ідея, а може бути навіть не одна, а декілька, тому що хоча у нього і був стиль, але він був дуже обширний для того, щоб відбивати одну ідею . Саме той факт, що Майкл Джексон був втіленням цієї ідеї, щодо його імені і генерувався у свідомості шанувальників його бренд. Продюсер Джексона явно знав для чого потрібен маркетинг і що він дає. Люди заряджалися енергією, яку створювала в них ця ідея. Вони ставали причетними цій ідеї і світу, який був створений цією ідеєю. Цей світ не впав навіть після того, як Майкл Джексон пішов від нас, а значить, багато його прихильники можуть досі жити в ньому. Світ, створений ідеєю, яку транслював Майкл, існуватиме доти, поки живий хоч одна людина, у якого виникає бренд, а разом з ним і емоції, коли він бачить або чує пісні Майкла Джексона.

Завдяки тому, що застосовувався якісний маркетинг особистості, до Майклу Джексону прийшла популярність. З популярністю до Майкла прийшли і гроші, прийшла і прибуток від маркетингу . Люди були готові ходити на його концерти, купувати його диски, вони продовжують це робити досі. Очевидно, що кожен, хто хоче заробити на своєму імені багато грошей повинен піклуватися про свій бренд. Тільки бренд здатний приносити багатомільярдні доходи, в той час як якщо він відсутній, доходи навряд чи будуть покривати витрати. Тільки за наявності бренду можна створити армію прихильників, а якщо його немає, то кількість шанувальників навряд чи буде більше ніж рота. При цьому треба не забувати про те, що хороший бренд може створити тільки гарна ідея і тільки гарна ідея може привести до успіху і популярності. Маркетинг особистості - це робота з ідеєю особистості, він починається і закінчується ідеєю особистості. Для того щоб займатися маркетингом особистості, треба володіти інструментами роботи з ідеєю. Без володіння такими інструментами можна створити ідею особистості. Якщо не володієш такими інструментами, не можна впровадити ідею особистості в свідомість людей. Відповідно не можна отримати бренд особистості, значить не можна заробити на цьому бренді.

Управління ефективністю маркетингу

СТАТТІ ПО МАРКЕТИНГУ

Маркетинг - це вид діяльності, що приносить гарний прибуток. Це доведено багатьма компаніями, починаючи компанією Apple і закінчуючи компанією Zara, бренди яких входять в топ-100 найдорожчих брендів. Результат, досягнутий ними, отриманий завдяки якісному маркетингу. Треба відзначити, що прибуток від маркетингу йде з багатьох напрямків. Але щоб маркетинг приніс прибуток, в нього потрібно інвестувати. Маркетинг тут не самотній, інвестувати потрібно в усі, так уже влаштований наш світ. В принципі маркетингом можна займатися і самостійно, тоді інвестувати доведеться тільки час, але краще доручити маркетинг професіоналам, тому як вони зроблять все набагато швидше, ніж не професіонали. У підсумку маркетинг від професіонала вийде дешевше, ніж самостійний маркетинг. Ясна річ - де є інвестиції, там хочеться мати віддачу від них. Ясна річ - чим ефективніше маркетинг, тим краще віддача від інвестицій в нього. Добитися максимальної віддачі можна тільки в тому випадку, якщо маркетинг буде максимально ефективним. Щоб маркетинг був ефективним, потрібно здійснювати управління ефективністю маркетингу. Сам по собі маркетинг не стане ефективним.

Ефективний маркетинг дозволяє провести розширення ринку збуту , а значить і збільшити обсяг продажів. У цьому зв'язку в постає питання про те, як реалізується управління ефективністю маркетингу? Щоб відповісти на це питання, давайте згадай в найдрібніших подробицях про те, як ми робимо чай або каву. Конкретні алгоритми приготування чаю або кави можуть бути різними, залежно від того, хто як звик, але от сукупність дій приблизно однакова для всіх. Перше обов'язкове дія - це взяти чайник, наповнити його водою і поставити воду закипати. Після цього береться гуртка і ложка. Кружка ставитися в зручне місце. Береться чай або каву і кладеться в кухоль. Після чого туди ж додається цукор, лимон, молоко, загалом, знову ж хто як звик. Можливо, нічого не додається. Отже, вода закипає, береться чайник, і кип'ячена вода наливається кухоль. Чай або кава майже готові, треба дати їм трохи настоятися. Після того, як чай або кава настоялися, їх можна пити. П'ємо чай або каву, отримуємо заряд бадьорості і йдемо далі. Заряд бадьорості нам необхідний, тому як далі піде дуже серйозна розмова про програмування в маркетингу. Програмування в маркетингу - це складання програм маркетингу. Тільки за допомогою використання програм маркетингу можна домогтися максимальної ефективності маркетингу і максимальну віддачу від нього.

Управління ефективністю маркетингу - це, насамперед, проходження програмі маркетингу. Слідувати програмі маркетингу потрібно в тому числі і тоді, коли реалізується маркетинг особистості . Іноді може здаватися, що програми маркетингу - це щось непотрібне і зайве. Може навіть здаватися, що спонтанність набагато краще. Проте вже з прикладу наведеного вище, очевидно, що навіть така проста дія, як приготування чаю або кави відбувається за певною програмою через вчинення строго певних дій. Якщо відхилиться від програми, не зробити якусь дію, то чай, кава, а з ними бадьорість отримані не будуть. Буде отримано все, що завгодно, але тільки не потрібний нам результат. Потім відсутність результату спишеться на все, що завгодно, наприклад, на світову фінансову кризу, на несприятливу кон'юнктуру, на інопланетян, на дію Місяця або ж сонячні бурі, але тільки не на той факт, що всього-на-всього був вибраний і застосований неправильний алгоритм. Якщо робити все спонтанно, результат, як правило, буває отримано дуже рідко. Все тому, що спонтанність - це реагування на події, рефлексія подій. Ці події створені іншими людьми та компаніями, а не вами, значить і результат буде отриманий ними, а не вами. Щоб отримати свій результат, треба цілеспрямовано і планомірно створювати свій потік подій.

Управління ефективністю маркетингу необхідно здійснювати за всіма напрямами. Це означає, що складати програми маркетингу треба для будь-якої діяльності у сфері маркетингу, будь то пошук нових можливостей, сегментування ринку, створення нового товару, проведення маркетингових досліджень і все решти. Також дуже важливо мати план просування товару . Тільки через складання програм і планів маркетингу можна отримати реальний результат для себе, а не дядька з іншої компанії. Тільки складання програми маркетингу дозволить створювати свій потік подій, а не реагувати на інформаційне сміття різного роду, яким переповнена навколишнє середовище. Коли у вас є програма маркетингу - ви неухильно, як бульдозер йдете до своєї мети, вас ніщо не зупинить. Але коли у вас немає програми, навіть зміна погоди може вплинути на вас так, що ви зіб'єтеся з курсу і почнете займатися чимось відстороненим. Якщо розглянути приклад з приготуванням чаю або кави, вам можуть, наприклад, подзвонити. Начебто дрібниця, але таке відволікання від програми в підсумку може призвести до того, що ви забудете насипати цукор, або ж забудете його розмішати. У підсумку результат вашої праці буде зовсім не таким, як ви хотіли, і це може зіпсувати вам настрій на цілий день.

Програмування в маркетингу, тобто створення програм маркетингу - це дуже серйозна технологія, яка дозволяє здійснювати управління ефективністю маркетингу, а значить і управління прибутком від інвестицій в маркетинг. Крім того, що маркетингові програми дозволяють не збитися з курсу, вони допомагають також і налаштуватися на цей самий курс. Ще одна вигода від них полягає в тому, що вони дозволяють організувати взаємодію маркетингу і продажів і тим самим збільшити обсяг продажів. Складаючи програму, ми моделюємо певний процес, а значить, можемо визначити, які дії необхідно здійснювати в першу чергу, які дії необхідно здійснювати в другу чергу і які в останню. Також ми, бачачи весь процес перед очима, можемо вибрати оптимальний набір дій, прибравши все зайве і дублюючі. Тим самим, складаючи програму, ми волею чи неволею отримуємо ще й економію коштів, ресурсів часу. Скласти програму неважко. Для цього необхідно перш все знати, який результат передбачається отримати, а також приблизно уявляти собі, які дії приведуть до отримання потрібного результату. По суті, побудова програми маркетингу - це рішення простою шкільної завдання. Ви знаходитесь в точці «А», а вам треба потрапити в точку «Б». У даному контексті точка «А» - це те, що ви маєте на поточний момент, а точка «Б» - це те, що ви хочете мати у підсумку.

Складання програми маркетингу - це визначення шляху проходження з точки «А» в точку «Б». Найголовніше в цій справі - визначити найкоротший шлях, тому що тільки найкоротший шлях дозволить отримати максимальну віддачу від інвестицій в маркетинг, а іноді отримати віддачу в принципі. Інвестиції в маркетинг потрібні в будь-якому випадку, тому що без інвестицій в маркетинг добитися значного успіху на ринку неможливо в принципі. Неможливо з тієї простої причини, що товари або послуги споживає ринок, а маркетинг в свою чергу - це мова, якою розмовляє ринок. Інвестиції в маркетинг - це інвестиції у вивчення цієї мови. Тільки вивчивши мову, якою спілкується ринок, можна передати ринку потрібну інформацію, на яку він відгукнеться і дізнатися, що йому потрібно. Людина, що не знає російську мову, ніколи правильний не відгукнеться на пропозицію дружити, просто тому, що він його не зрозуміє. Точно також і ринок не відгукнеться на пропозицію, яка сказано незрозумілою йому мовою. Він просто не зрозуміє його. Ви будете думати, що з ринком якісь проблеми, раз він Вас не розуміє або з Вами якісь проблеми. Але реально проблема в тому, що розмова йде на різних мовах. Для того щоб було розуміння, необхідно щоб компанія і ринок говорили на одній мові. Хочете говорити з ринком на зрозумілій йому мові? Мінімум що для цього треба робити - це читати мої статті з маркетингу . Максимум, що треба робити - це застосовувати на практиці знання, отримані зі статей.

Sunday, March 29, 2015

Розширення ринку збуту

СТАТТІ ПО МАРКЕТИНГУ

Рано чи пізно обсяг продажів впирається, немов у стіну, і більше не зростає, а іноді починає і падати. Це дуже неприємна ситуація, тому що настає вона раптово і руйнує всі плани. Вона може трапитися з ким завгодно і коли завгодно. Чому виникає така ситуація? Тому що у ринку збуту є межа і рано чи пізно продажі досягають цієї межі. Це трапляється в тому випадку, якщо тривалий час цілеспрямовано і систематично не займатися розширенням меж ринку збуту. Такий вже ринок, якщо їм не займатися, то він не росте. Це його властивість і змінити його ніяк не можна. В принципі все в нашому світі так влаштовано, а не тільки ринок. Відповідно, якщо все-таки є бажання продавати більше, треба здійснити розширення меж ринку збуту. Тільки це виступає гарантією того, що продажі знову почнуть зростати. Розширення ринку збуту - це одне з найважливіших напрямів діяльності бізнесу, яке дозволяє в тому числі отримувати прибуток від маркетингу . Цим треба займатися постійно, бо ще одна властивість ринку - це прагнення до звуження. Сам по собі ринок прагне до звуження і єдиний засіб проти цього - це його постійне розширення.

Розширення ринку збуту не можна зробити без відповідних технологій і знань. Однією інтуїції для розширення ринку недостатньо. Набір знань включає в себе, перш за все, знання суті ринку і його структури. Щодо того, що таке ринок існує багато думок. Всі вони мають право на існування. У ноомаркетінге під ринком розуміється сукупність людей, в яких впроваджена однакова ідея. Саме ідея - це основа ринку. Не люди, не товари, а ідея і тільки ідея - це основа ринку. Навколо цієї ідеї і стоіться ринок. Ринок автомобілів - це сукупність людей, в яких впроваджена ідея автомобіля. Ринок мобільних телефонів - це сукупність людей, в яких впроваджена ідея мобільних телефонів. Туристичний ринок - це сукупність людей, в яких впроваджена ідея подорожей. Відповідно для розширення ринку збуту треба розширювати ареал поширення ідеї, що лежить в його основі і збільшувати кількість носіїв цієї ідеї. Однак перш ніж розширювати ринок збуту, треба переконатися, що він взагалі є. Буває так, що є розрізнені споживачі, а ось ринку як системи немає.

Наявність розрізнених споживачів створює ілюзію, що ринок є, але насправді в реальності його немає, а значить і розширити його не можна. Все це обмежує джерела прибутку . Все тому, що насправді в основі ринку лежить не проста ідея, а можна так сказати суперідея. Суперідея - це звичайна ідея, яка досягла досконалості, довела своє право на існування. Ця ідея здатна впливати на носіїв звичайної версії цієї ідеї створюючи у них мотивацію. Відбувається взаємодія звичайної версії ідеї та суперідеї, що й породжує мотивацію. Наявність суперідеї і робить розрізнену сукупність споживачів ринком. Вони фактично мотивуються автоматично від суперідеї. Якщо суперідеї немає, то кожного окремого споживача бізнесменові доводиться мотивувати самостійно. У цьому випадку говорять, що здійснюється ручне управління ринком. В рамках держави ще є ручне управління економікою, яка являє собою сукупність ринків. Суперідея відрізняється від простої ідеї тим, що вона не потрібна носія, вона фактично всюдисуща. У свою чергу проста ідея вимагає носія і їм виступає людина. Саме той факт, що суперідея не вимагає носія і дозволяє їй автоматично мотивувати носіїв звичайної ідеї.

Припустимо, що суперідея є, а значить і ринок збуту теж є. У цьому випадку можна провести розширення ринку збуту. Насамперед при розширенні меж ринку необхідно виділити субриночное простір, з яким будемо працювати, тобто певну сукупність людей в яких можна швидко і дешево впровадити ідею, що лежить в основі ринку. Після впровадження ним ідеї ринку вони зможуть стати споживачами товару, ідея якого впроваджується, і відповідно зможуть стати і частиною ринку. Взагалі кажучи, запровадити ідею, що лежить в основі ринку теоретично можна всім. Але проблема в тому, що одним людям цю ідею можна впровадити відразу і швидко, а от деяким відразу впровадити не вийде. Справа в тому, що люди розрізняються по набору ідей, які в них впроваджені. При цьому ідеї мають сувору ієрархію. Це означає, що впровадити ідею більш високого рівня можна тільки після того, як впроваджені ідеї більш низького рівня. Відповідно іноді для того, щоб впровадити ідею свого товару перш необхідно впровадити ряд інших ідей, а на це потрібен час і гроші. Тому логічно обирати тих людей, які краще за інших підготовлені для впровадження ідеї, що лежить в основі товару і відповідно ринку. Це в тому числі дозволяє застосовувати основні методи продажів .

Після того, як субриночное простір вибрано, можна продовжити розширення ринку збуту. Для цього субриночное простір необхідно структурувати певним чином. Для структурування згодяться будь-які параметри, наприклад це можуть бути географічні, або демографічні, або якісь інші параметри. Мета структурування - розбити ринковий простір на частини, з якими нам буде зручно працювати, адже осягнути неосяжне важко, та й не потрібно. Також це дозволить побудувати ефективний план просування товару . Можна взяти готові способи структурування, наприклад, державні кордони, або регіональні межі, можна вибрати якийсь свій критерій. Після того, як обраний об'єкт, з яким будемо працювати, треба сформулювати ідею, яку будемо поширювати. Сформувати ідею - це означає перенести її з голови на папір або інший носій. Після того, як ідея сформульована, її треба якось втілити. Один з варіантів - це створити сайт, який є втіленням ідеї і виступає її копією. Можна також розробити листівки або брошури, які представляють собою втілення цієї ідеї. Не варто забувати і про людей. Вони теж можуть бути носіями ідеї. Кожен співробітник компанії може стати носієм ідеї товару, який ви продаєте, якщо її впровадити в нього. Мабуть, співробітники - це найбільш цінні носії ідеї. Їх цінність в тому, що вони активні самі по собі, адже вони спілкуються з великою кількістю людей і можуть передати їм ідею.

Отже, є субриночное простір, і є носії ідеї товару або послуги. Це означає, що ідею можна почати поширювати, а значить і проводити розширення ринку збуту. Як це робити? Якщо немає суперідеї, то доведеться в кожної окремої людини впроваджувати ідею самостійно, а це витрати часу і грошей. Треба буде чи не бігати за кожним і спробувати впровадити йому ідеї, що обійдеться в круглу суму. До слова сказати, вартість створення одного споживача, якщо немає суперідеї, може досягати декількох тисяч доларів США. Іноді на створення споживача може вистачити і одного долара США, але це велика удача. Навіть якщо брати суму в один долар США на одного споживача і помножити її на кількість споживачів, яке Вам потрібно, то сума виходить просто позамежна. Але якщо є суперідея, тоді поширенням ідеї займається вона, присівши абсолютно безкоштовно для Вас. Це означає, що безкоштовно для вас йде дуже ефективна боротьба з конкурентами . Через неї йде впровадження цієї ідеї тим, хто до цього готовий. Але суперідея може тільки впровадити ідею, але не розвинути її. Розвитком ідеї в споживачах в будь-якому випадку треба буде займатися самостійно. Але щоб її розвивати, треба бути самому носієм цієї ідеї. Як правило, цим займаються маркетологи і частково люди, що займаються продажами. За допомогою різних засобів маркетологи пояснюють людям суть ідеї і перетворюють їх на споживачів Ваших товарів і послуг.

В принципі, розширенням ринку збуту може займатися будь-яка людина, яка є носієм цієї ідеї і володіє відповідними технологіями. Опанувати цими технологіями можна, якщо читати статті з маркетингу . Вивчення маркетингу робить будь-якої людини маркетологом. Чим більше статей людина прочитає, тим більшою мірою маркетологом він стає і все це не дарма, адже маркетинг дозволяє йому збільшувати кількість споживачів. Збільшення кількості споживачів, або іншими словами носіїв ідеї вашого товару, і є процес розширення ринку збуту. За допомогою поширення ідеї можна істотно розсунути межі ринку. Перейти через їх не можна, хоча б тому, що кількість людей навіть у світових масштабах обмежена, але ось забезпечити збільшення обсягу продажів на 200-500% цілком можна. Ці цифри взяті не зі стелі. Вивчення ринків збуту показує, що, як правило, вони розвинені на 20-50% від можливого рівня. Це якраз і означає, що ринки збуту можна розширити в 2-5 разів, а іноді й більше. Все це і робить розширення ринку збуту одним з найважливіших видів діяльності для будь-якого бізнесу.

У чому полягає прибуток від маркетингу?

СТАТТІ ПО МАРКЕТИНГУ

Серед бізнесменів поширена думка, що маркетинг - це витратний захід, яке не дає прибуток, а маркетолог взагалі мало не зайвий в компанії людина, яка не дає реальний результат. Тому маркетолог завжди стоїть першим у черзі на звільнення. Раз маркетинг не дає прибуток, відповідно маркетинг - це розкіш, а не засіб ведення бізнесу. З цієї причини багато бізнесменів просто відмовляються від маркетингу. Але чи так це насправді? Чи справді маркетинг - це розкіш чи прибуток від маркетингу все-таки є, також як є прибуток і від маркетолога? Повинен сказати, що все сказане вище - це стереотипи тих бізнесменів, які не використали маркетинг. Насправді маркетинг бере участь у прибутку і дуже суттєво. Це підтвердить будь-який бізнесмен, який практикує маркетинг. Більш того, на думку багатьох експертів саме маркетинг приносить мінімум 80% в підсумкові продажу. Це означає, що якщо маркетинг не використовується, то продажі складають всього лише 1/5 від можливого обсягу.

Виходить, що прибуток від маркетингу полягає, насамперед, у тому, що він дозволяє наростити обсяги продажів мінімум в 4 рази. Звідси можна порахувати реальну прибуток від маркетингу. Якщо маркетинг використовується, то треба обсяг продажів поділити на 5 і помножити на 4. Після цього з отриманої суми виділити власне прибуток, а з прибутку виділити всі витрати на маркетинг. У результаті ми маємо чистий прибуток від маркетингу. Наявність чистого прибутку від маркетингу означає тільки одне - якщо раптом в компанії починаються проблеми, то не варто відмовлятися від маркетингу, навпаки, його треба підсилювати. Це вигідно всім, тому що, якщо не буде маркетингу, продажу точно просядуть. Якщо просядуть продажу, багато стануть безробітними. Слово «безробіття» для багатьох здається чимось абстрактним, всім здається, що безробітними можуть бути всі, крім них. Воно абстрактно доти, поки на ринках сприятлива кон'юнктура, але от коли кон'юнктура стає несприятливою, привид безробіття починає маячити перед усіма.

З несприятливою кон'юнктурою приходить зниження продажів, зниження доходів і прибутків. Компанії охоплює істерія, емоції починають брати гору над розумом, починаються пошуки шляхів виходу із ситуації. Один з напрямків - зниження витрат. Ясна річ, що, насамперед, знижують за рахунок звільнення людей, які не приносять прибутку безпосередньо. Як це не парадоксально, але насамперед, дивляться на маркетологів. Їх участь в отриманні доходів не очевидно. У свою чергу без бухгалтерії працювати не можна, без фінансової служби теж не можна. Якщо прибрати збут, то продажів взагалі не буде. Відповідно, першим ділом під роздачу йдуть маркетологи. Взагалі звичайно маркетологи - це найбільш вразлива категорія. Насамперед, тому, що якщо впали продажі, то багато логічно вважають, що це недоробка маркетологів і якщо їх не скорочують, то звільняють, як не справилися з обов'язками. На їх місце візьмуть інших, і все почнеться з нуля. Але вся суть в тому, що при сприятливій кон'юнктурі із завданням може впоратися і один маркетолог, але коли кон'юнктура падає, то роботи у маркетолога стає більше і він банально не справляється. Тому треба не звільняти маркетолога, а шукати ще одного. Його можна не брати в штат, з ним можна працювати іншими способами, або через фріланс, або через аутсорсинг.

При цьому ефективність маркетолога часто падає ще й тому, що на нього постійно тиснуть. Ця ситуація не може вважатися нормальною, тому що як і будь-яка інша людина, маркетолог може ефективно працювати тільки в стабільних умовах при яких йому зрозуміла його доля хоча б на певний строк. Тому перш ніж наймати маркетолога, треба розібратися для чого потрібен маркетинг . Ясна річ, що мало хто кому створює такі умови, бо у всіх і без цього достатньо проблем. Відповідно якщо хочеш отримати хороші умови, то потрібно, подбає про них самостійно. Це означає, що маркетологу потрібно витратити трохи часу на те, щоб убезпечити себе від такої ситуації. Іншими словами, йому треба чітко показати руководствую свою необхідність. Показати свою необхідність можна тільки тоді, коли покажеш керівництву суть маркетингу, показати керівництво, в чому прибуток від маркетингу. Хоча про маркетинг знають багато, але ось його суть знають не всі, відповідно не всі знають про те, яким чином маркетинг бере участь у виробничому ланцюжку і яким чином дає прибуток. Ще менша кількість бізнесменів знає, яким чином прибуток дає взаємодія маркетингу і продажів .

Піти стандартними шляхами, звичайно ж, можна, але перевірено - вони не працюють. Іншим словами, якщо показати, що маркетологи займаються вивченням ринків, проведенням маркетингових досліджень, сегментированием, пошуком потреб і потреб, то все це мало хто зважає. Це пов'язано з тим, що не зовсім зрозуміло, як все це може відбитися на обсягах продажів. Коли продажі йдуть і без цього, то взагалі не зрозуміло, навіщо все це потрібно, адже продажі і так є і навіщо в цьому випадку наймати маркетолога і платити йому заробітну плату, а та ще й гроші на якийсь незрозумілий маркетинг. Відповідно, потрібно піти іншим шляхом. Інший шлях полягає в тому, щоб показати, як маркетинг вбудований у виробничий ланцюжок компанії. Тільки такий підхід дозволяє переконати керівництво в тому, що маркетинг є необхідною частиною компанії і, що маркетологи потрібні завжди, а не тільки коли на них є гроші. Тільки такий шлях дозволить показати, як можна отримати прибуток від маркетингу, тільки такий шлях дозволить показати, як за допомогою маркетингу можна створити основи успішного бізнесу .

Якщо керівництво переконатися в тому, що маркетинг точно також беруть участь в кінцевому результаті компанії, як і всі інші її підрозділи, то в цьому випадку виявитися безробітним шансів набагато менше. Це єдина стратегія, яка дозволяє маркетологу убезпечити себе від скорочення і звільнення. При цьому очевидно, що треба проявити кмітливість. Одна з думок свідчить, що маркетинг починається з потреб і потреб. Маркетинг дозволяє їх виявляти, а відповідно, він і потрібен для цього. У цьому може і складатися його роль у виробничому ланцюжку. Вона очевидна тільки для маркетологів, а от для керівництва, яке не завжди має освіту в сфері маркетингу не очевидно, як маркетинг вбудований в виробничий ланцюжок при такому підході. Участь маркетингу у виробничому процесі очевидно тоді, коли в бізнес процесах використовується модель, згідно, якої все починається від ідеї. Те, що все починається від ідеї - очевидний факт. Наприклад, спочатку у нас з'являється ідея про те, що нам потрібен автомобіль, потім ми займається його купівлею, тобто втілюємо ідеї. Спочатку у нас з'являється ідея про те, що ми хочемо відпочити, потім ми починаємо її втілювати, займаючись пошуком путівки. Відповідно, показати такий розклад керівництву і переконати його в тому, що в основі лежить ідея досить легко. Далі потрібно лише показати, яку роль маркетинг грає в цьому дійстві.

Маркетинг у цьому дійстві грає саму безпосередню роль. Він дозволяє впроваджувати ідеї, втілювати їх, управляти їх розвитком і тим самим створювати попит на товари або послуги. Тим самим маркетинг і дає мінімум 80% в підсумковий обсяг продажів. Фактично маркетинг - це самий початок виробничого ланцюжка, а тому вона без неї просто неможлива. Від того, є чи немає маркетинг в компанії, залежить ефективність цієї компанії і взагалі її майбутнє. Від того, як попрацювали маркетологи, залежить обсяг продажів. Відповідно, якщо з ланцюжка прибрати цю ланку, то ланцюжок рветься, а коли рветься ланцюжок, то вона вже не виконує свою функцію. Завдяки маркетингу стоїться фундамент, на якому потім працюють всі: менеджери з продажу, бухгалтери, виробничники, фінансисти. Загалом, маркетинг - це фундамент на якому тримається вся компанія. Щоб зрозуміти, як це виглядає, достатньо уявити піраміду. Поділити її на частини в пропорції 1/5 і 4/5. При цьому частина в розмірі 4/5 - це фундамент і маркетинг, а інша частина - це все інше. Якщо прибрати фундамент, то легко побачити, що залишиться від компанії. Тому треба мати на увазі, що малюють прибуток бухгалтера і фінансисти, але створюють її в будь-якому випадку маркетологи. Можна навіть сказати, що прибуток від маркетингу тільки й буває, інший прибули майже немає. Відповідно, якщо хочете мати більше прибутку, треба більше читати статті з маркетингу .

Спільнота маркетологів як джерело синергії маркетингу

СТАТТІ ПО МАРКЕТИНГУ

Незважаючи на те, що людство далеко зробило крок вперед по шляху прогресу, сучасному маркетологу доводиться нелегко. Начебто винайдено велику кількість пристосувань, які полегшують його життя, але в теж час сильно збільшився і ритм його життя. У результаті обсяг інформації, яку потрібно постійно перетравлювати і засвоювати просто колосальний. Він настільки великий, що маркетолог фактично постійно перебувати в стресі від цієї інформації. На кожного маркетолога щодня припадають терабайти інформації, самої різної інформації, що не систематизованої інформації. У цьому зв'язку маркетологи - це найбільш вразлива категорія людей, тому як вони страждають від інформації більше за інших. Їм мало того, що по життю доводиться мати справу з терабайтами інформації, так ще й по роботі доводиться обробляти обсяги на порядок більше. В результаті мозок маркетолога ніколи не відпочиває, весь час знаходиться в напрузі і це реальна проблема. Вирішити це проблему маркетолог може тільки за рахунок синергії. Синергія вийде тільки в тому випадку, якщо маркетолог вступить в співтовариство маркетологів, але не в звичайне співтовариство, а в співтовариство інтелектуальних маркетологів, тому що в звичайному співтоваристві всі хочуть тільки взяти.

Постійне перебування в стресі, викликаному надлишком інформації, призводить до втрати продуктивності маркетологів, адже обсяги обробки інформації, пропускна здатність людського мозку в принципі обмежені. Наростити потужності з отримання інформації, звичайно ж, можна, через різні техніки швидкочитання і так далі. Однак це не вирішить головну проблему - обробку інформації. Інформація, крім того, що має бути отримана, повинна бути ще, і засвоєна, проаналізована, з неї повинна бути виділена есенція. Можливості людини виділяти есенцію обмежені вже самою його природою. Можна звичайно тренуватися і розвивати їх, але межа все ж є. Якщо одні людина може підняти 100 кілограмів, то інший може і 300. Але от 5 тонн вже ніхто не підніме без спеціальних пристосувань. Такі ж обмеження є і у мозку людини, а значить, обмеження є і у маркетолога. Яким би гарним маркетолог ні, у нього є межа. Розширити цю межу можна тільки за рахунок синергії, тільки за рахунок спілкування з іншими маркетологами, а для цього треба вступити до спільноти маркетологів.

Отже, очевидно, що у кожного маркетолога є дана проблема. Проблему потрібно як вирішувати, але як? Один з можливих варіантів - звернутися до народної мудрості. Народна мудрість говорить, що одна голова добре, а дві краще. Відповідно один з напрямків розвантаження маркетолога - об'єднання можливостей маркетологів через вступ до спільноти маркетологів. Досить об'єднати «дві голови» маркетологів, як відразу ж виходить хороша розвантаження. А що буде, якщо об'єднати разом 10, 100 або навіть 1000 голів маркетологів? Буде щось фантастичне, бо ми отримаємо суперінтелект, який зможе вирішити всі завдання, граючись, і витратити на це набагато менше ресурсів. Економія ресурсів у цьому випадку буде досягатися за рахунок того, що маркетологи зможуть користуватися тим, що до них вже зробили інші. Також економії можна досягти в тому випадку, якщо знизити витрати часу на пошук інформації. Коли вся потрібна інформація перебувати в одному місці, працювати маркетологу набагато простіше.

Об'єднати маркетологів це дуже добре, але треба ще зробити так, щоб не постраждала продуктивність, адже робота маркетолога ефективна тільки тоді, коли робиться на результат, а не для галочки. Можна ж доручити задачу не одному маркетологу, а 10 фахівців. Тоді навантаження на одного фахівця зменшується, а й обсяг продукту, який їм видається, залишається колишнім. Це не можна вважати нормою. Потрібна така система, потрібен такий підхід, який дозволить одночасно знизити навантаження і збільшити вироблення на одного маркетолога. Іншими словами ця система повинна бути синергичной, тобто генерувати синергію. Генерувати синергію це означає, що сума елементів, повинна бути більше ніж елементи окремо. Це повинен бути випадок, коли два помножити на два дорівнює 5, а не 4. Тільки така система дасть реальний результат.

Один з варіантів такої системи - Клуб «Ноомаркетінга» на Facebook .що Таке Клуб «Ноомаркетінга» на Facebook і що він дає? Це спеціальна система, яка дозволяє маркетологам економити час, гроші і ресурси, а також знаходити потрібні контакти, також бути на гребені інновацій та нових технологій в маркетингу. Чому це так? Тому що ноомаркетінг - це розумний маркетинг для інтелектуальних маркетологів. Саме слово ноомаркетінг утворено від слів noos (розум) і маркетинг. Клуб «Ноомаркетінга» на Facebok робить кожного окремого маркетолога сильніше. Чим сильніше наше співтовариство маркетологів, тим сильніше кожен окремий маркетолог в ньому складається. Сила спільноти, а значить і сила маркетологів зростає щодня. Спільнота створюється самими маркетологами. Вкладаючи в співтовариство одну одиницю, кожен маркетолог, його учасник, отримує мінімум 2 одиниці. Це дійсно синергетична система, система, яка генерує синергію. Це вічний двигун маркетингу, який працює за рахунок синергії. Приєднуйтесь Клуб «Ноомаркетінга» на Facebook і отримаєте колосальний обсяг енергії. Стати частиною спільноти легко: вступайте в Клуб «Ноомаркетінга» на Facebook , Розміщуйте, коментуйте відповідну інформацію, задавайте свої питання і відповідайте на чужі запитання. Просіть допомоги та допомагайте, а ще читайте статті з маркетингу , щоб у вас було більше запитань і відповідей.

Кар'єра маркетолога. Як її прискорити?

СТАТТІ ПО МАРКЕТИНГУ

Кар'єра - це не просто слово з 7 букв, а дуже солодке слово. Солодке тому, що від нього відчувається присмак успіху, присмак красивою і яскравого життя, присмак нових можливостей, присмак самозадоволення від того, що вдалося реалізуватися. Якщо вже просто саме слово кар'єра солодке, то якщо кар'єра реально вдається, солодше стає в 10 разів. Цей смак нічим не можна помітити, ні з чим не можна поплутати, він один такий. Цей смак настільки хтивий, що кожен рік в сутичку за кар'єрне зростання, вступають мільйони молодих і амбітних хлопців і дівчат. Боротьба йде серйозна, з багатьма стражданнями, але вони того варті, бо результат виправдовує всі позбавлення. Найцікавіша в цьому плані кар'єра - це кар'єра маркетолога. Стати маркетологом - це означає вести людство за собою. Що може бути приємніше?

Методів забезпечення кар'єрного росту в сфері маркетингу існує багато, але є один, маловідомий метод, але досить ефективний. Маловідомий він тому, що люди звикли до складнощів у житті і прості рішення здаються їм чимось фантастичним. Даний метод як раз таки дуже простий, але в теж час ефективний. Мова йде про метод кар'єри маркетолога, при якому застосовується розрив шаблону. Його суть полягає в тому, щоб бути не таким як усі маркетологом і робити не так як усі. Цей метод дозволяє стати монополістом на кар'єрних сходах. Іншими словами, якщо використовувати такий метод, то конкурентів просто не буде. В результаті, поки інші доводять комусь, що вони краще у своїй справі, Ви йдете своєю дорогою, причому дуже великими і впевненими кроками. Над Вами можуть сміятися, але відомо, що сміється той, хто сміється останнім.

Почати кар'єру за допомогою даного методу потрібно з того, щоб запропонувати керівництву використовувати альтернативні підходи, ті, які іншим не відомі для того, щоб розширити варіанти, за допомогою яких можна отримати прибуток від маркетингу . У цьому випадку не доведеться нікому доводити, що володієш цим методом краще, ніж інші і витрачати на це час. Відповідно, коли є метод, який ніхто не застосовує, можна відразу приступати до дій і виграти для себе час. Поки інші щось комусь доводять, можна отримати суттєві результати і пред'явити їх керівництву. Іншим пред'явити крім намірів буде нічого, а це вже великий крок до того, щоб привернути до себе увагу, крок до того, щоб кар'єра маркетолога успішно відбулася.

Наприклад, поки інші пропонують якісь варіанти сегментування ринку, можна принести керівництву модель ринку, в основі якої лежить ідея. Така модель, крім усього іншого, дозволяє виробляти розширення ринку збуту . Крім Вас таку модель ніхто не принесе і відповідно Вам не доведеться доводити, що вона краща, ніж у кого-то. Відповідно можна буде відразу ж приступити до роботи по даній моделі і через деякий час отримати конкретні результати. Інші кар'єристи на Вас просто не будуть звертатися увага, і не будуть вступати з Вами в конкурентну боротьбу. По-перше, вони будуть зайняті розборками між собою, а по-друге, вони, швидше за все, будуть думати, що запропонована Вами модель не відповідає дійсності, тому що раніше вони її не використовували, а значить, отримати результати Ви не зможете. У реальності результати будуть, причому будуть дуже скоро і дуже якісні.

Поки інші розбираються, Ви приходите до керівництва та пред'являєте результати. Це буде Ваша перша перемога і перший крок на шляху кар'єрних сходів. Також це буде перше і дуже болюча поразка для тих, хто в цей час намагався довести, що він краще розбирається в якомусь питанні. Ви отримаєте перед останніми стратегічну перевагу, воно буде полягати в тому, що спиратися керівництво з цього моменту буде тільки на Вас і на Ваші пропозиції. Це пов'язано з тим, що результати будуть тільки у Вас. Решта будуть змушені або звільнитися, або фактично почати працювати на Вас. Таким чином, за допомогою такого нехитрого прийому Ви стаєте на одну сходинку вище інших, причому з мінімальними зусиллями і витратами часу. Далі вас чекає дуже швидка кар'єра маркетолога.

Далі Вам потрібно лише розвивати успіх. Розвивати успіх - значить застосовувати активний маркетинг і отримувати нові результати. Нові результати можна отримати, якщо запропонувати працювати і по інших напрямках допомогою нових методик. Це треба зробити для того, щоб опозиціонери не змогли перехопити ініціативу. Наприклад, можна показати, що потреба теж як і ринок має у своєму підставі ідею і показати, як вона формується і що можна зробити для того, щоб її сформувати. Після того, як за новою методикою будуть отримані перші споживачі, у опозиціонерів вже майже не залишиться шансу. Залишиться зробити останній крок. Останній крок полягає в тому, щоб перевести всю маркетингову діяльність на нові методики. Коли це буде зроблено, шансу вже не буде ні у кого, відповідно, відбудеться міцне закріплення позицій. Тепер вже можна буде будувати маркетингову систему Вам підконтрольну на базі нових методик.

На все зазначене потрібно витратити, зовсім мало часу. Для того щоб виконати всі вищевказані заходи, знадобитися від 6 місяців до року залежно від того, наскільки сильно окопалися конкуренти. Іноді навіть менше. При традиційному підході, який полягає в тому, щоб вступати в конкурентну боротьбу, на кар'єрне зростання можна витратити не менше 5 років і ще не зрозуміло, чи буде успіх, тому що за 5 років може помінятися ситуація. Таким чином, поки інші будують кар'єру за допомогою старих методик, Ви вже будете мінімум 4 роки отримувати всі блага, належні успішній людині. Наздогнати Вас буде вже неможливо, а значить, можна впевнено говорити, що кар'єрі вже нічого не завадить. Це дозволить не нервувати і будувати довгострокові життєві плани. Ну і найголовніше полягає в тому, що боротьба з конкурентами буде виграна.

Книги з маркетингу не вчать тому, як зробити кар'єру в сфері маркетингу, вони лише вчать, як виконувати чужу волю і якщо вийде, довести, що можеш робити це краще ніж інші. Це суттєвий пробіл в маркетингу для тих, хто хоче досягти успіху, це відсутню ланку. Ця прогалина можна усунути за допомогою ноомаркетінга і якщо читати корисні статті з маркетингу . Ноомаркетінг - це нова концепція маркетингу як для маркетологів, яких влаштовує їх кар'єра, але також і для тих маркетологів, які швидко хочуть зайняти більш високу позицію. Ноомаркетінг - це системний інструмент для роботи з ринком, але також і інструмент із завоювання позицій в компанії або іншими словами, допомога по кар'єрі маркетолога. Такий результат виходить за рахунок того, що в ноомаркетінге міститься великий набір нових методик по роботі з ринками, які дозволять зробити кар'єру дуже швидко і в будь-якій компанії.

HR як п'яте колесо маркетингу

СТАТТІ ПО МАРКЕТИНГУ

Парадоксальна ситуація. Кількість людей зайнятих пошуком персоналу зростає, але загальний добробут до останнього часу збільшувалася тільки завдяки сприятливій кон'юнктурі на ринку нафти, продуктів переробки якої Білорусь експортувала в надлишку. Здавалося б, що це зростання повинен був, бути досягнутий саме за рахунок правильного підбору персоналу, адже за час існування рекрутингових агентств вони повинні були зробити так, щоб на будь-якій посаді був самий підходящий людина. Не зрозуміло також, чому Білорусь опинилася в числі країн, які постраждали від світової фінансово-економічної кризи. Адже ціла армія фахівців з підбору персоналу повинна бути зробити так, щоб на відповідальних місцях у всіх компаніях перебували саме ті люди, які здатні впоратися з будь-якою ситуацією, навіть зі світовою фінансово-економічною кризою.

Негативно сальдо зовнішньої торгівлі зростає шаленими темпами і це теж дивно, навіть довелося йти на світовий з МВФ і брати у них мільярдні кредити, щоб впоратися з ситуацією. Цього всього не повинно було статися, бо завдяки роботі фахівців, менеджерів і директорів з підбору персоналу у всіх компанія мали б працювати найкращі фахівці, для яких криза рідна стихія. Експорт, замість того щоб зменшуватися повинен був навпаки збільшитися істотним чином.

За останні роки, якщо не вважати кризовий 2009, відзначено зростання зарплат. Напевно це можна теж записати в актив менеджерів з персоналу, які через підбір найбільш кваліфікованих кадрів забезпечили зростання продуктивності праці і тим самим зростання зарплати. При цьому виходить що держава, якщо добре придивитися, необгрунтовано присвоїло собі заслуги за це зростання, адже воно насправді не здійснювало ні яких заходів для зростання заробітної плати. З такими успіхами фахівців з підбору персонал, їм напевно варто дати можливість зайнятися й іншими областями. Наприклад, віддати їм спорт. Тоді дивись, білоруські хокеїсти і футболісти стануть чемпіонами світу, а на наступній Олімпіаді Білорусь займе перше місце в загальнокомандному рейтингу.

Заслуги фахівців з підбору персоналу, за їхніми словами, просто колосальні. Вони покращують все, до чого торкаються. Завдяки ним Білорусь довгий час отримує енергоносії за цінами нижче світових. Вони доклали свої золоті руки і до облаштування наших міст, наприклад Мінська. З їх допомогою була побудована нова національна бібліотека, нові спортивні споруди, була побудована нова кільцева автодорога навколо Мінська, та інші дороги теж були побудовані завдяки цим «бджілок». Та що тут говорити, навіть успіхи в сільському господарстві і ті пов'язаним саме з фахівцями займаються підбором персоналу. Лестощі звичайно не зовсім хороша справа, але не полестити фахівцям з підбору персоналу, цим намісникам Бога на землі просто не можливо. Вони всюдисущі і всемогутні, вони можуть все. Можуть дати блискучу кар'єру, а можуть довести до необхідності бомжувати. Вони і тільки вони вирішують все. Це аксіома. Їх треба боятися і поважати, бо від них залежить все!

Текст вище - це був своєрідний тест на адекватність. Якщо хтось повірив у все те, що написано Вище - такій людині пора звернутися до психіатра. Будь-який адекватний і психічно здорова людина повинна була зрозуміти, що все вище - не більше ніж гумор. Є підозра, що серед тих, хто не зрозумів жарт, левову частку склали як раз або діючі, або потенційний фахівці з підбору персоналу. Все тому, що представники кадрових агентств вважають свою роботу настільки важливою, настільки необхідною, що може дійти до того, що вони почнуть оголошувати, ніби сонце вранці встає тільки завдяки їх роботі. Дощ у посуху йде знову ж тільки завдяки їх роботі.

У реальності представники кадрових агентств, та й взагалі майже всі ті, хто займається персоналом, являють собою жалюгідне видовище. Як правило, в цю сферу ідуть люди, які реально нічого не можуть робити, які реально не можуть створити який-небудь цінний продукт. Це вельми очевидно вже після 5 хвилин спілкування з ними, адже мотив, який привів їх на цю стезю лежить на поверхні. Зрозуміти мотив можна, якщо усвідомити, що фахівці з підбору персоналу діляться на 2 категорії: «нульові» і «гонорові». До категорії «нульових» можна віднести всіх тих, хто взагалі з себе нічого не представляє і здатний тільки виконувати паперову роботу. Категорія «пихатих» включає я себе всіх тих, хто в принципі теж «нульовий», але з амбіціями. Звідси стають видні мотиви, як для перших, так і для других. «Нульові» приходять на таку роботу тому, що не хочуть працювати, а також тому, що їх більше нікуди не беруть. «Пихаті» приходять на таку роботу для того, щоб задовольняти свої амбіції і марнославство за рахунок інших, що й видно по тому стилю спілкування, який вони обирають на співбесідах.

В тій чи іншій мірі марнославство притаманне всім зайнятим у сфері роботи з персоналом. Вони, пройшовши не зрозуміло ким і як складений курс психології, думають, що не є кволими психологами і можуть заглянути в душу здобувачеві. Можуть, але не в душу здобувачеві, а тільки собі. Вони занадто особистості, щоб вміти усуватися від ситуації. Без усунення від ситуації неможливо об'єктивно все оцінити і неможливо побачити в кандидаті саме те, що він собою являє. У підсумку вибір найкращого кандидата часто перетворюється на задоволення власного марнославства цих горе професіоналів.

Однак треба зазначити, що інстинкт самозбереження у таких людей дуже сильний. Вони, підкоряючись йому, створюють все можливе для того, щоб виправдати той хліб, який їдять. Один з відомих прийомів - роздуття процедури підбору кадрів до таких розмірів, що воістину, здається, ніби підбирати персонал архіскладно. Вони збирають сотню анкет, зі зрозумілих тільки їм причин відсівають 99 людей, вибирають одного і роблять вигляд, ніби їх вибір насправді найкращий, навіть гарантію дають і якщо фахівець не підходить, готові безкоштовно його поміняти на іншого.

Методи роботи кадрових агентств і фахівців, у них працюють теж залишають бажати кращого. Наприклад, вони на кожному розі підкреслюють, що завжди пропонують найкращих фахівців з доступних, пропонують навіть тих, хто зараз працевлаштований. Це вони нібито досягають тим, що ведуть бази даних фахівців. Вони стверджують, що завдяки цьому можуть вибрати не тільки з числа тих, хто шукає роботу, але також і з числа тих, що колись її шукав. Не знаю, може бути, я такий невдачливий, може бути такі ж невдачливі багато моїх знайомих, але мені і їм ніколи не подзвонили і не запитали, куди і як я просунувся у своєму професіоналізмі і не запропонували жодного разу жодної відкрилася вакансії. Це дозволяє зробити висновок, що їх бази даних - це база даних мертвих душ. Така база даних потрібна тільки для того, щоб недалекий клієнт, задоволений кількісними показниками, зробив замовлення.

Ще один цікавий метод роботи кадрових агентств - лаятися незрозумілими для багатьох словами. Їм здається, що оперування незрозумілими словами додає їм авторитету, хоча насправді воно лише показує їх низьку кваліфікацію. Наприклад, вони використовують термін «складний пошук» (executive search) і тим самим намагаються «набити» собі ціну. Вони натякають, що раз пошук складний, то за нього треба більше платити. У реальності нічого складного в пошуку немає, якщо застосовувати сучасні технології для здійснення оного. Саме той факт, що в більшості кадрових агентств не володіють сучасними технологіями і призводить до того, що сутності, такі як нові незрозумілі терміни, плодяться без потреби, чого, як відомо, робити не варто.

Кількісний підхід, який практикують кадрові агентства, проявляється не тільки в ситуації, приклад якої наведено вище, але і по інших напрямках. Незважаючи на те, що ми вже дев'ятий рік живемо в 21 столітті, мислення кадрових агентств залишилося на рівні 19 століття, де панував кількісний, а не якісний підхід. Завдяки такому мисленню вони поширюють міфи про те, що людські ресурси - це найбільша цінність компанії, хоча насправді це не зовсім так, бо ресурси - це суто кількісна категорія. Якщо слідувати їх логікою то виходить, що для того, щоб вийшла ефективна компанія, в неї достатньо зібрати купу людей, які самі з часом організуються, і будуть робити корисні справи. Можливо, десь в казкових світах воно так і йде, але в реальності купа ніколи сама по собі не перетворитися на щось діяльну.

Професіоналізм у кадрових агентств та їх співробітників відсутнє. Такий висновок можна зробити на підставі того, що дуже часто однієї і тієї ж вакансією, особливо якщо вона гідна, займається відразу кілька агентств. Це може говорити тільки про те, що наймачі їм не довіряють і прагнуть знизити свої ризики за рахунок того, що пропонують одну й ту ж роботу багатьом агентствам в надійний на везіння або випадок. Все це наводить на сумні думки про роль кадрових агентств, і взагалі кажучи, вона зовсім не зрозуміла. Більш того, не зрозумілий навіть сенс їхнього існування. Грошей вони не приносять, ефективність не підвищують, витрати не скорочують, доходи не підвищують. Навіть їх основна діяльність і то під сумнівом. Завжди створюється таке враження, що кандидатів вони не підбирають, а тупо нав'язують! Це дозволяє зробити висновок, що основна їхня робота - зробити з чогось не зовсім приглядную допомогою технологій, якими вони володіють красиву обгортку для цукерки, яка як була смачною, так і залишиться.

Зате фахівці кадрових агентств дуже хороші фокусники. Їх шоу гідно наслідування, напевно деяким з них може позаздрити навіть сам Коперфилд! Вони настільки вправно промивають мізки здобувачам, що виникає відчуття, що все, що вони говорять суща реальність. Зі мною теж намагалися фокуснічать, намагаючись всунути на красивий бренд, іншими словами хотіли заманити у відому компанію, де, на їхню думку, мені треба займатися маркетингом. Лише наявність критичного мислення врятувало від цієї пастки, тому що виявилося, що бренд красивий, але за ним немає нічого хорошого. За брендом перебувала мало не в'язниця, потрапляючи в яку в підсумку стаєш каторжником або мало не рабом, який за копійки видобуває золото господарям в найнесприятливіших умовах. Такий досвід дозволяє припустити, що представники кадрових агентств виконують в наш час те ж саме, що виконували работорговці в минулі часи.

Один раз у мене був поганий настрій, коли мене відправили попрацювати на виставку. Виставка була нудною, і настрій ніяк не вдавалося підняти. Але тут мені пощастило. Це трапилося завдяки тому, що стався випадок, який підняв мій настрій. Випадок був настільки забавний, що настрій було піднято ні на годину, ні на два і навіть не на день, а на тиждень, не менше! До нас на стенд прийшла дівчина, яка запропонувала співпрацю і в якості своєї презентації простягнула візитку. Виявилося, що вона зайняла саме ту посаду, на яку зовсім недавно претендував я - заступник директора з маркетингу в однієї дуже відомої транспортної компанії. Як людина вихована я не показав виду, але в глибині душі я сміявся, ні, навіть не сміявся, а ржал! Я і зараз ржу, коли усвідомлюю, кого вони обрали замість мене. Дівчинка - ні про що, навіть зовні, маркетингом явно не володіла, але її взяли! Прийшла пропонувати послуги своєї компанії, але робити це зовсім не вміє. Можна навіть сказати, що толком нічого вона і не пропонувала, бо напевно думала, що досить прийти, вручити візитку, розповісти про ціни та всі підемо як по маслу. Не знаю напевно, як вийшло так, що взяли її, але смію припустити, що тут постаралося якесь кадрове агентство.

Як людина цікава, заради інтересу дуже часто стежу за долею компаній, в які не вдалося потрапити. Жодна з них не досягала будь-яких успіхів, після того як у них з'являвся новий фахівець або директор по маркетингу, призначений замість мене. Але це ще не найцікавіше. Найцікавіше полягає в тому, що десь 70% компаній, в яких я міг би працювати, але в них не потрапив, протягом 3-6 місяців знову шукали фахівців на ті ж вакансії. Це може говорити тільки про те, що кадрові агентства даремно з'їли своєї хліб.

Те, що ситуація в більшості своїй так і йде, знаю на особистому досвіді. Іноді при деяких ситуаціях з'являлися думки змінити роботу, і доводилося мати справу з «цими». Не знаю, хто довірив «цим» займатися підбором персоналу, не знаю на якій підставі. Тільки пару раз потрапляв на людей, які дійсно розуміють, чим вони займаються і, причому саме завдяки цим людям мій перехід на нову роботу відбувся б, якби я не передумав її міняти. Як показує досвід, міняти то і не варто було, тому, як в даному випадку менеджери з персоналу попрацювали добре, а от пропозиції виявлялися не тими, на які розраховував. В інших випадках не зрозуміло, на яких підставах і за якими критеріями мене, самі для себе, менеджери з персоналу визнавати не перспективним.

Як видно, завдяки діям тих, хто професійно зайнятий підбором персоналу, втрачають все, бо людський фактор дуже сильно позначається на всіх сторонах нашого життя, роблячи її краще, якщо кожна людина стоїть на своєму місці або гірше, якщо хтось займає не своє місце. Дивлячись навколо, стає очевидним, що не все так добре в нашому суспільстві, наше суспільство не можна визнати успішним, воно більше не успішне. При цьому в більшості випадків саме кадрові агентства розставляють людей по місцях, а значить можна з повним правом заявити, хоча з цим можуть багато хто і не погодитися, що великий внесок у відсутність успіху приносять саме кадрові агентства. Зрозуміло, що представники цієї касти будуть заперечувати, але їх заперечення можна було б брати до уваги, тільки в тому випадку, якщо б економіка нашої країни була в числі передових, ну або якщо б, принаймні, велика кількість людей не проходило через їх «руки». Цього немає. Великий відсоток кваліфікованих кадрів проходить саме через них, а економіка насправді розвивається не завдяки, а всупереч діям кадрових агентств.

Якщо у справі, то заперечувати необхідність в рекрутингових агентствах сенсу не має. Вони потрібні, але треба щоб їх робота була організовано так, щоб вони реально приносили користь. Треба зробити так, щоб збільшували можливості компаній, а не позбавляли компанії можливостей, вони повинні працювати в певних рамках. На ділі ж виходить, що рекрутингові агентства беруть гроші тільки за те, що розміщують інформацію про наявність вакансії на різних сайтах. Більше нічого вони реально не роблять. Тому прийшов час щось робити з п'ятим колесом маркетингу. Чим раніше це зробити, тим швидше будуть реальні результати. В іншому випадку, окрилені своїм успіхом, вони почнуть ще більше деградувати, бо не можливо швидко підготувати професіоналів для всього величезної кількості кадрових агентств, які вже є і які ще будуть. Про те, що вони дійсно професіонали, думають тільки самі представники цієї професії. Інші так не думають. Не може бути професіоналом в підборі маркетологів та людина, яка ніколи не мав справ з маркетингом і не спілкується з ним на ти. Вибрати потрібного фахівця, а вже тим більше керівника з маркетингу, можна тільки тоді, коли сам просочений маркетингом до мозку кісток. Тільки в цьому випадку знаєш, як працює маркетинг, і хто буде кращим на своєму місці.

Основний висновок полягає в тому, що поки у нас «менеджмент з персоналу» не сильно розвинений, наймачам краще самим шукати потрібних людей, або ж по-старинці брати потрібних людей на роботу через знайомих. В іншому випадку, тим, хто захоче скористатися послугами агентств з найму персоналу доведеться крутити 5 колесо маркетингу. На думку цього колеса - воно головне, тому як виконує саму головне роботу - підбирає інші чотири колеса. Але по сторонньому, а значить і об'єктивному думку воно сама зайва деталь! Якщо не розібратися з існуючою ситуацією, то скоро життя більшості людей може стати такою ж, як у відомому фільмі «День бабака», де головний герой потрапляв в одну і ту ж ситуацію кожен день, з ним щодня траплялося одне і теж. В даному випадку ви будете приходити на роботу, а роботи все не буде і не буде, точно також як і заробітної плати і тим більше премії. Все це може статися завдяки фахівцям з підбору персоналу, які в підсумку виконають свою місію - знайдуть для кожної компанії саме тих людей, які їм потрібні на їхню думку.

Saturday, March 28, 2015

Як провести безкоштовні маркетингові дослідження

СТАТТІ ПО МАРКЕТИНГУ
    СТАТТІ ПРО БІЗНЕСІ

Важливість маркетингових досліджень в тому, що маркетингові дослідження - це головне джерело повноцінної і об'єктивної інформації про ринок. На цю інформацію можна спертися при прийнятті різних рішень, при створенні рекламних матеріалів, при розробці товарів чи послуг і в багатьох інших випадках. В принципі можна звичайно вести бізнес і робити все зазначене вище і без маркетингових досліджень, спираючись тільки на інтуїцію. Інтуїція хороший радник, але вона не дає конкретні цифри, а вказує тільки напрямки. Знати цифри дуже хочеться, тому що цифри дозволяють все обрахувати і все спланувати, але витрачатися на це не хочеться. Що робити в тому випадку, коли не хочеться витрачатися на маркетинг, але хочеться мати цифри? У цьому випадку можна провести абсолютно безкоштовні маркетингові дослідження. Зробити це дуже легко і просто можна власними силами. Зробити безкоштовні маркетингові дослідження може Ваш власний продавець або менеджер з продажу.

Менеджери з продажу і продавці постійно дуже тісно контактують з клієнтами, а значить і з ринком і їм ніяких труднощів не складе зібрати на ринку потрібну цифрову інформацію. Однак провести якісні дослідження може тільки «прокачаний» продавець або менеджер з продажу, адже без цього вони не будуть знати, що питати у клієнтів і найголовніше не будуть мотивовані на це. Якщо у них немає мотивації, тоді їм треба платити гроші, а значить, маркетингові дослідження стають вже платними, а це не наша мета. Наша мета - безкоштовні маркетингові дослідження. Прокачаний продавець або менеджер з продажу - це людина, яка особисто зацікавлений отримати інформацію від клієнтів, людина у якої є таке внутрішнє бажання, особисте бажання, а значить, він буде робити все безкоштовно. Коли немає внутрішнього бажання, будь-які інші способи мотивації слабо ефективні. Прокачаний продавець, мало того, що стає більш ефективним, так може виконувати ще багато нових функцій, в тому числі проводити безкоштовні маркетингові дослідження і розвідку. Фактично прокачаний продавець ставати агентом вашої компанії, він починає працювати в її інтересах, а не тільки заради грошей.

Реалізація продавцем або менеджером зі збуту нових функцій дає багато, дуже багато плюсів компанії, досі невідомих плюсів. Так, прокачаний продавець зможе отримувати інформацію про нові ідеї, які зараз хвилюють споживачів. Отримання інформації про нові ідеї, впроваджених в споживача - це одне з найважливіших напрямів маркетингових досліджень, тому як ідея - це основа бізнесу та основа бізнес процесів будь-якої компанії. Якщо раніше говорили - той, хто володіє інформацією, володіє світом, то зараз кажуть - той, хто знає, які ідеї хвилюють споживача - володіє світом. Отримати інформацію про нові ідеї, які реально хвилюють споживачів дуже складно і дуже дорого, якщо робити це не самостійно, а через посередників. Якщо робити через свого продавця, то тоді гроші не потрібні. Навпаки, можна буде навіть заробити на цьому живі гроші, перепродуючи інформацію про нові ідеї зацікавленим компаніям. Це дуже цінна інформація, тому як для реалізації нових ідей потрібні нові товари. Той, хто раніше за інших дізнається про нові ідеї, може раніше за інших створити потрібний під ці ідеї товар. В результаті буде отримана монополія на ринку і зняті вершки з ринку. Компанія, де продавець не прокачаний, дізнається про те, які товари потрібно закуповувати або виробляти, тільки якщо відвідає вашу компанію, тому що вони можуть тільки копіювати, а не творити, але вже буде пізно, бо вершки з ринку будуть вже давно ваші, конкурентам залишаться тільки недоїдки.

Ще одна вигода, яку дає прокачаний продавець - це можливість провести безкоштовні маркетингові дослідження і дізнатися, скільки енергії має споживач, наскільки він мотивований для того, щоб придбати той чи інший товар або послугу. Якщо енергії у споживача немає, у нього немає мотивації, а значить, її потрібно створити. Створити її може як раз таки сам продавець або менеджер з продажу. Якщо енергію чи не створити, то продажі не буде. Продавець, що не прокачаний, не може отримати ці дані, бо не буде відчувати ідею, яка генерує енергію. Після того, коли відомо, скільки енергії є у споживача, її можна буде збільшити і довести до такого критичного стану, після якого покупець вже не зможе зупинитися і відмовитися від покупки. При цьому в даному випадку покупець отримає не тільки потрібний товар або послугу, але ще й задоволення від покупки, тоді як якщо створити додаткову енергію не так через активізацію ідеї, а через маніпулювання, задоволення не буде. Коли немає задоволення, можна очікувати, що покупець, прийшовши додому засмутитися і вирішить повернути покупку.

Дуже цікавий момент полягає в тому, що добре прокачаний продавець може створити у покупця такий обсяг енергії, що споживач не впоратися з ним навіть після покупки. Він буде настільки збуджений, що почне шукати, кому б передати свою енергію. Передати енергію він зможе тільки іншій людині, а значить, йому доведеться йти спілкуватися з іншими. У процесі цього спілкування він ясна річ передасть не тільки енергію, але й ідею, яка її викликала. Таким чином, виходить, що покупець фактично проведе певну роботу для того, щоб створити вам нових споживачів. При цьому все це він зробить безкоштовно. Погодьтеся, завжди приємно отримати безкоштовно те, за що зазвичай доводиться платити гроші, причому далеко не малі гроші. Виходить, що безкоштовні маркетингові дослідження, які Ви отримуєте завдяки прокачати продавцеві, дозволяють економити на рекламі та просуванні товарів або послуг, а зекономлені гроші - це зароблені гроші. Таким чином, нічого не витрачаючи на маркетинг, Ви ще й отримуєте на ньому гроші. Для того щоб отримати більше грошей, прокачувати треба як продавця, так і себе, читаючи статті з маркетингу .

Прокачаний продавець - це просто джерело можливостей для компанії, особливо якщо він знає правила маркетингу . Він дає таку нову для компанії можливість як створення споживача. Прокачаний продавець може організовувати еволюцію людини у бік споживача, він може перетворити людину на споживача. Спочатку адже людина є просто людина, споживачем він ставати в процесі впровадження в нього ідеї. Хоча звичайно вважається, що будь-яка людина є споживач, але насправді це не так. Споживачем людина ставати тільки на завершальному етапі впровадження ідеї. Так от, звичайний продавець не в силах провести людину по всіх щаблях еволюційної драбини споживача. Зробити це може тільки прокачаний ідеєю продавець, тому що тільки прокачаний продавець є носієм ідеї і може її передавати покупцеві. Чим краще продавець прокачаний, тим більшою мірою він є носієм ідеї і тим більшою мірою він може її передати покупцеві. Він може впровадити ідею, передати всі її елементи для того, щоб пояснити суть ідеї і тим самим усунути невизначеність щодо цієї ідеї. Він може підказати, який товар відповідає ідеї, яку він впровадив і як підсумок запропонувати покупцеві цей товар. Покупець не зможе йому відмовити і 100% зробить покупку.

Від прокачаного продавця одні вигоди. Він, крім сказаного вище, може вести ефективну конкурентну боротьбу за покупця, причому робити це він буде досить хитро, без вступу у відкритий контакт з конкурентом. Перш за все, він зможе провести безкоштовні маркетингові дослідження конкурентів, зробивши непомітний опитування покупця для того, щоб дізнатися від нього відому йому інформацію про конкурентів. Але це ще не все, що він може зробити для боротьби з конкурентами. Крім того, прокачаний продавець може впровадити в покупців унікальну ідею, яку може поширювати тільки ваша компанія. Під цю ідею ясна річ буде підходити тільки ваш товар. Відповідно, прокачаний продавець усуває конкурентів задовго до того, як починається процес продажу. Причому у випадку, якщо Ваша ідея абсолютно унікальна, конкурентів можна усунути назавжди і більше не турбуватися про те, що вони є. Це пов'язано з тим, що ідея буде зав'язана на ваш бренд, а свій бренд ви завжди можете контролювати.

Нові сегменти ринку. Як вони утворюються?

СТАТТІ ПО МАРКЕТИНГУ

Ринок - структура неоднорідна, він складається з елементів. Елементами ринку є сегменти і ніші. Якщо брати за аналогією, то сегменти - це молекули ринку, а ніші - це атоми ринку. Ніші утворюють сегменти, точно також як атоми утворюють молекули. У свою чергу сегменти утворюють сам ринок. При цьому ринок має здатність розвиватися - у нього можуть виникати нові сегменти і нові ніші. Нові сегменти ринку - це нові можливості для гравців ринку. Нові можливості тут, насамперед, полягають у тому, що якщо створити новий сегмент і вийти на нього, можна збільшити обсяги продажів. У деяких випадках, обсяги продажів можна збільшити істотно, тому що іноді нові сегменти можуть вийти істотно більшими, ніж всі інші разом узяті сегменти. З цієї причини дуже важливо знати, як утворюються нові сегменти ринку, і займатися їх створенням. Але для цього, перш за все, треба гарненько розібратися з самим ринком, розібратися, що він собою являє.

Найкраще розібратися з тим, що таке ринок можна за допомогою ноомаркетінга. Ноомаркетінг ясно говорить нам про те, що ринок це сукупність людей, в яких впроваджена ідея, відповідна конкретному товару. Якщо мова йде про автомобілі, то це ідея автомобіля. Якщо мова йде про мобільні телефони, то це ідея мобільного телефону. Іншими словами ринок, точно також як і всі інше утворено від ідей, вона лежить в його основі і для того, щоб бути успішним гравцем ринку, потрібно виходити від ідеї, а не від товару. Якщо виходиш в своєму бізнесі від ідеї, то будеш працювати на ринку довго, якщо від товару, то, як тільки ідея, що лежить в основі ринку для якого цей товар потрібен, вичерпає себе, просто не будеш знати, що робити далі. Звичайно, за інерцією будуть робитися спроби і далі утриматися на ринку, до якого звик, але вони будуть безуспішними, тому що це буде порожньою ринок без споживачів. Прикладів, коли успішні бізнесмени раптом несподівано опинялися біля розбитого корита багато. Насправді нічого несподіваного в їх крах немає. Ідея вичерпала себе і ринок, сформований навколо цієї, ідеї зник.

Найяскравіший приклад - це приклад компанії Nokia, яка нещодавно оголосила, що йде з ринку мобільних телефонів, на якому вона довгий час була лідером. В основі ринку мобільних телефонів лежить ідея «завжди на зв'язку». Для реалізації цієї ідеї був розроблений мобільний телефон. Він не був прив'язаний до конкретного місця, як стаціонарний телефон і з цієї причини дозволяв своїм власникам завжди бути на зв'язку. Краще за всіх об'єкт, який дозволяв бути завжди на зв'язку або іншими словами мобільний телефон робила Nokia. Ця ідея була доведена до досконалості, стала абсолютною, що означає, що вона себе вичерпала. Далі там же нічого було вдосконалювати. Це означало, що ринку мобільних телефонів прийшов кінець. У цей час компанія Apple створила новий ринок на базі ідеї «усунення інформаційної нерівності» і створила пристрій для реалізації даної ідеї під назвою смартфон. У компанії Nokia порахували, що смартфон і мобільний телефон - це одне і те ж. Але як виявилося - це не одне і те ж хоча б тому, що ринки для них різні.

Компанія Nokia продовжувала думати, що робить мобільні телефони для ринку мобільних телефонів, на чому і погоріла, тому що вона пропонувала мобільні телефони на ринку смартфонів. Люди поступово розібралися, що апарати від Nokia не є втіленням ідеї «усунення інформаційної нерівності» та продажу у неї пішли на спад. Це як раз таки доводить, що працювати треба з ідеєю, а не з товаром дуже легко. Для прикладу також можна взяти китайських виробників. Вони добре копіюють різні товари і потім, пропонуючи їх дешевше оригіналу, досить успішно продають їх. Все це відбувається до тих пір, поки ідея, товари для якої вони виробляють, чи не вичерпає себе. Як тільки хтось впроваджує нову ідею, продажі китайських товарів падають майже до нуля і китайці нічого не можуть зробити до тих пір, поки не скопіюють виріб під нову ідею. Іншими словами утримати ринок китайці не можуть тому, що виходять у своїй діяльності від товару, а не від ринку. Якби вони виходили від ринку, від ідеї, вони могли б знати, в якому напрямку ідея стала розвиватися і запропонувати товар під неї самі, не вдаючись до копіювання. Робити вони цього не можуть і чекають тих, хто розбирається в цьому питанні для того, щоб скопіювати їх товар. Чекають вони тих, хто вміє створювати нові ринки або хоча б нові сегменти ринку.

З ринком розібралися, тепер будемо розбиратися з сегментами ринку і з тим, як утворюються нові сегменти ринку. В основі процесу утворення нових сегментів ринку лежить одна дуже важлива властивість ідеєю. Суть цієї властивості полягає в тому, що запроваджена в споживача ідея може взаємодіяти з іншими ідеям. У результаті взаємодії утворюється нова ідея або іншими словами новий сегмент ринку. Під неї відповідно потрібен схожий товар, але не такий же, як і під ідею, на базі якої спочатку утворився ринок. Це означає, що новий сегмент ринку утворюється в результаті взаємодії ідеї ринку з іншою ідеєю. У свою чергу ідея, що лежить в основі сегмента, теж може вступити у взаємодію з якоюсь ідеєю. В результаті, як неважко здогадатися, буде утворена нова ніша ринку. Ідея ринку і ідея сегмента ринку може вступити у взаємодію з деякою кількістю потрібних їм ідей. В результаті утворюються відповідну кількість сегментів або ніш ринку. Для них потрібні різні, хоча і схожі товари.

Як видно, створити нові сегменти ринку в принципі не складно. Перш за все потрібно визначити базову ідею, яка лежить в основі того чи іншого ринку. Потім потрібно простежити з якими іншими ідеями вона вступала у взаємодію і що в результаті вийшло. Це дозволить нам з'ясувати наявні сегменти ринку для того, щоб випадково не створити сегмент, який вже є. Потім треба підібрати підходящу ідею, яка може бути інтегрована з ідеєю ринку, і провести інтеграцію. Після цього залишиться впровадити нову ідею в уми потенційних споживачів ну і дотримуватися правила маркетингу . При цьому можна навіть спрогнозувати, яка кількість споживачів буде в новому сегменті. Для цього треба з'ясувати, в яку кількість людей була впроваджена ідея, яку ми інтегрували з ідеєю ринку. Після створення сегмента нам залишається створити відповідний цьому сегменту товар і за допомогою комунікації зі споживачами провести позиціонування товару в отриманому сегменті. Ну, а далі вже доведеться проводити і іншу роботу з ринком і сегментами. Для того щоб ця робота була ефективною рекомендується читати статті з маркетингу .

Маркетинг Coca-Cola як джерело її успіху

СТАТТІ ПО МАРКЕТИНГУ

Більше 10 років, а точніше 13 років компанія Coca-Cola займала перше місце в рейтингу найдорожчих брендів світу і лише в цьому 2013 інша американська корпорація змогла змістити її з вершини п'єдесталу. Хто міг змістити Coca-Cola? Ясна річ, що крім Apple на це ніхто не здатний. Новий лідер - гідний наступник старого лідера. Незважаючи на зміну лідера у цих компаній є щось спільне - ефективний маркетинг. Саме завдяки маркетингу досягла успіху одна і друга компанія. Довгий час маркетинг Coca-Cola перемагав маркетинг Apple , але цього року маркетинг Apple переміг маркетинг Coca-Cola. Зараз ще не зрозуміло, чи надовго відбулася зміна лідера. Можливо, компанія Apple розробила якусь секретну маркетингове зброю і тепер довго часом буде лідирувати. Проте можливо це просто данина моді на мобільні телефони з логотипом у вигляді яблука і дуже скоро новий лідер буде скинутий. Те, що Coca-Cola не здаватиме просто так зрозуміло вже і зараз. Все-таки 13 років лідерства - це дуже серйозне досягнення.

Ясна річ, що Coca-Cola ніколи нікому не розповість про свої секрети, тим більше про секрети маркетингу, адже маркетинг - це основа її успіху. Дізнатися їх можна тільки в тому випадку, якщо провести аналіз діяльності цієї компанії. Цим ми і займемося, все-таки дуже цікаво знати, що таке маркетинг Coca-Cola. При аналізі маркетингової діяльності Coca-Cola в очі відразу ж впадає рівень управління ринком і споживачами. Відразу видно, що це не вторинне, а первинне управління при якому застосовується стратегія цільового маркетингу. Первинне управління - це таке управління, при якому керуєш базовими характеристиками, а не конкретними об'єктами. Аналог такого управління можна знайти у військовій справі. У ньому є таке поняття, як «панівна висота». Якщо ти контролюєш її, то ти можеш реально управляти ситуацією, а інші, хто знаходиться нижче, вже пристосовуються до твоїх дій. Точно також і в маркетингу. Якщо ти керуєш базовими характеристиками, припустимо базовими характеристиками ринку, то ти реально керуєш, адже керувати може тільки один. Якщо ж ними керує хтось інший, то ти можеш тільки пристосовуватися, хоча насправді тобі може здаватися, ніби йде управління.

Можна взяти аналог первинного управління і з природи. Тут найкращий приклад - розбурхане море. На ньому іноді є хвилі. Здається, ніби вони приходять, немов з нізвідки. Але це не головне, головне полягає в тому, що управляти ними неможливо, можна тільки пристосовуватися до них, наприклад, будувати такі кораблі, які не може накрити хвилею і тим самим потопити. Ви можете будувати загородження, які через які не може пройти хвиля і тим самим створювати «острова» спокою. Але все це тільки пристосування, а не управління. Реально хвилями управляє вітер, і тільки вітер, який і створює їх. Він на праві творця на свій розсуд може або створювати їх, або зупиняти хвилювання моря, або ж задавати напрямок руху хвилі. Він і тільки він справжній господар ситуації і «цар гори». Він і тільки він реально управляє, а всі інші пристосовуються. Таким чином, для того щоб отримати реальне управління, наприклад над ринком, щоб стати «царем гори», треба стати тим, хто створює хвилі на цьому ринку.

Отже, реально управляти чимось можна тільки в тому випадку, якщо ти «цар гори», або ж якщо брати маркетинг - «цар ринку». Стати царем ринку одночасно і легко і важко. Легко тому, що це робиться досить таки просто, а складно тому, що зрозуміти це, зрозуміти що таке реальне управління часто дуже важко. Основні труднощі як раз таки і полягає в тому, щоб зрозуміти реальну ситуацію, а реальна ситуація полягає в тому, що в основі ринку лежить ідея і якщо хочеш керувати ринком, але треба управляти ідеєю. Це і буде первинне управління. Чи не споживачі, а ідея - це основа ринку. Відповідно, якщо хочеш керувати ринком, треба стати «вітром», який управляє ідеєю ринку. В результаті вона наче море буде притягувати до себе споживачів своїми хвилями, а ви, як вітер, будете керувати цим морем. Можна зробити його бурхливим для того, щоб заманити любителів «серфінгу», або організувати штиль, щоб заманити любителів поплавати в спокійному морі без хвиль. Через управління ідеєю можна стати повноправним «царем ринку». Конкуренти нічого не зможуть вдіяти проти цього. Вони зможуть тільки намагатися використовувати хвилі, які створює «цар ринку» в своїх інтересах, але це можна використовувати проти них. Спочатку можна дати можливість їм «купуватися» в море, а потім напустити шторм і «втопити» їх усіх. Саме в цьому і полягає маркетинг Coca-Cola. Дана компанія дуже багато знає про те, як усунути конкурента .

Може здатися, що це якась нереальна фантастика. Насправді це є сама безпосередня реальність. Якщо простежити розвиток усіх успішних товарів або послуг, то все виявляється, що всі вони починалися як ідеї. Виживали тільки ті з товарів чи послуг, виробники яких розуміли що таке реально управління. Ті, компанії, які починали мудрувати і «винаходити велосипед» дуже швидкої йшли з ринку з великими втратами і збитками. При цьому йшли вони в повному нерозумінні того, що ж реально сталося, і тому у них не було шансів спробувати повернутися. Вони бачили, що в інших виходить, вони бачив, що інші мають хороші обсяги продажів і хороші прибутки, але самі цього не могли добитися. Не могли добитися тільки тому, що вони виходив не з того факту, що в основі ринку лежить ідея і саме їй треба управляти, бо саме таке управління і є реальне управління. Саме таким способом керують всі найбільш успішні корпорації, які і є справжні господарі ринку про що свідчить оцінка стратегії маркетингу цих компаній. На цьому побудований і маркетинг Coca-Cola.

Компанії, які не здійснюють реально управління, можуть тільки підлаштовуватися під діяльність «царів ринку», намагатися вгадати, куди вони направлять ринок. Вгадати можна один раз, 2 рази, може бути навіть 3, але потім одна промашка і ви в прольоті, бо немає контролю і немає управління. Він є у компанії Coca-Cola. При цьому все, що робить компанія Coca-Cola - це управління ідеями, під які вона підганяє свої продукти. Компаніям, які керують ідеями доступна в тому числі і стратегія розширення ринку . Маркетинг Coca-Cola - це управління ідеями. Саме тому, що її продукти, наприклад напої, відповідає ідеї, яку вона розробила і просуває, вони і продаються, а не тому, що мають якийсь специфічний смак, колір чи запах. При цьому можна навіть сказати, що через різні асоціації та через розвиток ідеї надається і смак напою. Якщо взяти напій Coca-Cola і дати його спробувати комусь, не сказавши, що це Coca-Cola, то попробовавший відчує один смак. Але якщо потім сказати, що це Coca-Cola, то смак йому здасться зовсім інший. Насправді він, звичайно ж, не змінитися, але набір асоціацій з брендом Coca-Cola зробить свою справу.

Фішка маркетингу Coca-Cola полягає в тому, що вона цілеспрямовано створює потреби і ринки, а потім обставляє все, таким чином, що потреби ці можна задовольнити тільки через споживання напоїв та інших продуктів від компанії Coca-Cola. Компанія Coca-Cola просувається не продукти, а ідеї і в цьому її секрет. В тому числі Coca-Cola пропонує своїм споживачам маркетинг особистості тим самим просуваючи і самих споживачів, вона робить їх в очах інших людей більш привабливими. Якби вона просувала продукти, то на неї не було б стільки споживачів, тому що управління ними було б неможливим. Чи можна скопіювати стратегію маркетингу компанії Coca-Cola? Можна, але для цього потрібно читати статті з маркетингу , написані мовою ноомаркетінга. Ноомаркетінг - це єдина концепція, яка побудована на основі того факту, що все в світі бере початок від ідей. Завдяки ноомаркетінгу можна навчитися керувати ідеями так само, як це робить Coca-Cola. Завдяки ноомаркетінгу можна скопіювати маркетинг Coca-Cola і досягти таких же успіхів, яких досягла ця легендарна компанія.
Женские бюстгальтеры размер стиль чашки Женские ботинки женская обувь высота каблука Женская обувь на каблуках Женские блейзеры и костюмы мода стиль ландшафтний дизайн дерева рослини сад харчування, дієти салат сік сніданок маркетинг ідея товар споживач сільське господарство вирощування тварини корми Краса і здоров'я волосся обличчя шкіра маркетинг клієнт компанії послуги реклама дієти рецепт салат харчування Краса і здоров'я волосся обличчя харчування створення сайту просування управління хостинг створення сайтів інтернет компанії створення сайтів інтернет сайт пам'ятки замок музей палац дачне господарство гриби насіння плоди Будівництво будинків котеджів проекти Охорона безпека ворота двері велотехника велосипед колеса покришки рами Ремонт та облаштування дизайн приміщення Інтернет-маркетинг бізнес сайт любовь к Парижу, отдых в Париже садова техніка газонокосарки мотоблок обладнання персонал резюме робота резюме робота роботодавець Любовь и семья працевлаштування досвід співбесіди Блог о женщинах и мужчинах Меблі та інтер'єр бізнес гроші фінанси автомобіль авто запчастини машини sevastopolkino.ru sensorhub.ru shaboxes.com shahinpage.ir sezru.com sheirkuafor.com shahgo.ru sfera-soft.ru shamuratova.uz shkola.mitrofanovka.ru