Sunday, March 29, 2015

Розширення ринку збуту

СТАТТІ ПО МАРКЕТИНГУ

Рано чи пізно обсяг продажів впирається, немов у стіну, і більше не зростає, а іноді починає і падати. Це дуже неприємна ситуація, тому що настає вона раптово і руйнує всі плани. Вона може трапитися з ким завгодно і коли завгодно. Чому виникає така ситуація? Тому що у ринку збуту є межа і рано чи пізно продажі досягають цієї межі. Це трапляється в тому випадку, якщо тривалий час цілеспрямовано і систематично не займатися розширенням меж ринку збуту. Такий вже ринок, якщо їм не займатися, то він не росте. Це його властивість і змінити його ніяк не можна. В принципі все в нашому світі так влаштовано, а не тільки ринок. Відповідно, якщо все-таки є бажання продавати більше, треба здійснити розширення меж ринку збуту. Тільки це виступає гарантією того, що продажі знову почнуть зростати. Розширення ринку збуту - це одне з найважливіших напрямів діяльності бізнесу, яке дозволяє в тому числі отримувати прибуток від маркетингу . Цим треба займатися постійно, бо ще одна властивість ринку - це прагнення до звуження. Сам по собі ринок прагне до звуження і єдиний засіб проти цього - це його постійне розширення.

Розширення ринку збуту не можна зробити без відповідних технологій і знань. Однією інтуїції для розширення ринку недостатньо. Набір знань включає в себе, перш за все, знання суті ринку і його структури. Щодо того, що таке ринок існує багато думок. Всі вони мають право на існування. У ноомаркетінге під ринком розуміється сукупність людей, в яких впроваджена однакова ідея. Саме ідея - це основа ринку. Не люди, не товари, а ідея і тільки ідея - це основа ринку. Навколо цієї ідеї і стоіться ринок. Ринок автомобілів - це сукупність людей, в яких впроваджена ідея автомобіля. Ринок мобільних телефонів - це сукупність людей, в яких впроваджена ідея мобільних телефонів. Туристичний ринок - це сукупність людей, в яких впроваджена ідея подорожей. Відповідно для розширення ринку збуту треба розширювати ареал поширення ідеї, що лежить в його основі і збільшувати кількість носіїв цієї ідеї. Однак перш ніж розширювати ринок збуту, треба переконатися, що він взагалі є. Буває так, що є розрізнені споживачі, а ось ринку як системи немає.

Наявність розрізнених споживачів створює ілюзію, що ринок є, але насправді в реальності його немає, а значить і розширити його не можна. Все це обмежує джерела прибутку . Все тому, що насправді в основі ринку лежить не проста ідея, а можна так сказати суперідея. Суперідея - це звичайна ідея, яка досягла досконалості, довела своє право на існування. Ця ідея здатна впливати на носіїв звичайної версії цієї ідеї створюючи у них мотивацію. Відбувається взаємодія звичайної версії ідеї та суперідеї, що й породжує мотивацію. Наявність суперідеї і робить розрізнену сукупність споживачів ринком. Вони фактично мотивуються автоматично від суперідеї. Якщо суперідеї немає, то кожного окремого споживача бізнесменові доводиться мотивувати самостійно. У цьому випадку говорять, що здійснюється ручне управління ринком. В рамках держави ще є ручне управління економікою, яка являє собою сукупність ринків. Суперідея відрізняється від простої ідеї тим, що вона не потрібна носія, вона фактично всюдисуща. У свою чергу проста ідея вимагає носія і їм виступає людина. Саме той факт, що суперідея не вимагає носія і дозволяє їй автоматично мотивувати носіїв звичайної ідеї.

Припустимо, що суперідея є, а значить і ринок збуту теж є. У цьому випадку можна провести розширення ринку збуту. Насамперед при розширенні меж ринку необхідно виділити субриночное простір, з яким будемо працювати, тобто певну сукупність людей в яких можна швидко і дешево впровадити ідею, що лежить в основі ринку. Після впровадження ним ідеї ринку вони зможуть стати споживачами товару, ідея якого впроваджується, і відповідно зможуть стати і частиною ринку. Взагалі кажучи, запровадити ідею, що лежить в основі ринку теоретично можна всім. Але проблема в тому, що одним людям цю ідею можна впровадити відразу і швидко, а от деяким відразу впровадити не вийде. Справа в тому, що люди розрізняються по набору ідей, які в них впроваджені. При цьому ідеї мають сувору ієрархію. Це означає, що впровадити ідею більш високого рівня можна тільки після того, як впроваджені ідеї більш низького рівня. Відповідно іноді для того, щоб впровадити ідею свого товару перш необхідно впровадити ряд інших ідей, а на це потрібен час і гроші. Тому логічно обирати тих людей, які краще за інших підготовлені для впровадження ідеї, що лежить в основі товару і відповідно ринку. Це в тому числі дозволяє застосовувати основні методи продажів .

Після того, як субриночное простір вибрано, можна продовжити розширення ринку збуту. Для цього субриночное простір необхідно структурувати певним чином. Для структурування згодяться будь-які параметри, наприклад це можуть бути географічні, або демографічні, або якісь інші параметри. Мета структурування - розбити ринковий простір на частини, з якими нам буде зручно працювати, адже осягнути неосяжне важко, та й не потрібно. Також це дозволить побудувати ефективний план просування товару . Можна взяти готові способи структурування, наприклад, державні кордони, або регіональні межі, можна вибрати якийсь свій критерій. Після того, як обраний об'єкт, з яким будемо працювати, треба сформулювати ідею, яку будемо поширювати. Сформувати ідею - це означає перенести її з голови на папір або інший носій. Після того, як ідея сформульована, її треба якось втілити. Один з варіантів - це створити сайт, який є втіленням ідеї і виступає її копією. Можна також розробити листівки або брошури, які представляють собою втілення цієї ідеї. Не варто забувати і про людей. Вони теж можуть бути носіями ідеї. Кожен співробітник компанії може стати носієм ідеї товару, який ви продаєте, якщо її впровадити в нього. Мабуть, співробітники - це найбільш цінні носії ідеї. Їх цінність в тому, що вони активні самі по собі, адже вони спілкуються з великою кількістю людей і можуть передати їм ідею.

Отже, є субриночное простір, і є носії ідеї товару або послуги. Це означає, що ідею можна почати поширювати, а значить і проводити розширення ринку збуту. Як це робити? Якщо немає суперідеї, то доведеться в кожної окремої людини впроваджувати ідею самостійно, а це витрати часу і грошей. Треба буде чи не бігати за кожним і спробувати впровадити йому ідеї, що обійдеться в круглу суму. До слова сказати, вартість створення одного споживача, якщо немає суперідеї, може досягати декількох тисяч доларів США. Іноді на створення споживача може вистачити і одного долара США, але це велика удача. Навіть якщо брати суму в один долар США на одного споживача і помножити її на кількість споживачів, яке Вам потрібно, то сума виходить просто позамежна. Але якщо є суперідея, тоді поширенням ідеї займається вона, присівши абсолютно безкоштовно для Вас. Це означає, що безкоштовно для вас йде дуже ефективна боротьба з конкурентами . Через неї йде впровадження цієї ідеї тим, хто до цього готовий. Але суперідея може тільки впровадити ідею, але не розвинути її. Розвитком ідеї в споживачах в будь-якому випадку треба буде займатися самостійно. Але щоб її розвивати, треба бути самому носієм цієї ідеї. Як правило, цим займаються маркетологи і частково люди, що займаються продажами. За допомогою різних засобів маркетологи пояснюють людям суть ідеї і перетворюють їх на споживачів Ваших товарів і послуг.

В принципі, розширенням ринку збуту може займатися будь-яка людина, яка є носієм цієї ідеї і володіє відповідними технологіями. Опанувати цими технологіями можна, якщо читати статті з маркетингу . Вивчення маркетингу робить будь-якої людини маркетологом. Чим більше статей людина прочитає, тим більшою мірою маркетологом він стає і все це не дарма, адже маркетинг дозволяє йому збільшувати кількість споживачів. Збільшення кількості споживачів, або іншими словами носіїв ідеї вашого товару, і є процес розширення ринку збуту. За допомогою поширення ідеї можна істотно розсунути межі ринку. Перейти через їх не можна, хоча б тому, що кількість людей навіть у світових масштабах обмежена, але ось забезпечити збільшення обсягу продажів на 200-500% цілком можна. Ці цифри взяті не зі стелі. Вивчення ринків збуту показує, що, як правило, вони розвинені на 20-50% від можливого рівня. Це якраз і означає, що ринки збуту можна розширити в 2-5 разів, а іноді й більше. Все це і робить розширення ринку збуту одним з найважливіших видів діяльності для будь-якого бізнесу.

No comments:

Post a Comment

Женские бюстгальтеры размер стиль чашки Женские ботинки женская обувь высота каблука Женская обувь на каблуках Женские блейзеры и костюмы мода стиль ландшафтний дизайн дерева рослини сад харчування, дієти салат сік сніданок маркетинг ідея товар споживач сільське господарство вирощування тварини корми Краса і здоров'я волосся обличчя шкіра маркетинг клієнт компанії послуги реклама дієти рецепт салат харчування Краса і здоров'я волосся обличчя харчування створення сайту просування управління хостинг створення сайтів інтернет компанії створення сайтів інтернет сайт пам'ятки замок музей палац дачне господарство гриби насіння плоди Будівництво будинків котеджів проекти Охорона безпека ворота двері велотехника велосипед колеса покришки рами Ремонт та облаштування дизайн приміщення Інтернет-маркетинг бізнес сайт любовь к Парижу, отдых в Париже садова техніка газонокосарки мотоблок обладнання персонал резюме робота резюме робота роботодавець Любовь и семья працевлаштування досвід співбесіди Блог о женщинах и мужчинах Меблі та інтер'єр бізнес гроші фінанси автомобіль авто запчастини машини sevastopolkino.ru sensorhub.ru shaboxes.com shahinpage.ir sezru.com sheirkuafor.com shahgo.ru sfera-soft.ru shamuratova.uz shkola.mitrofanovka.ru